کد خبر: 3901063
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به فرا رسیدن عید سعید فطر از مردم خواست تا از هرگونه رفتار غیر بهداشتی نظیر روبوسی و در آغوش گرفتن پرهیز کرده و اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را در این روزهای تعطیل رعایت کنیم.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 3 خردادماه در هشتاد و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ این دانشگاه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران به در پیش‌رو بودن عید سعید فطر اشاره كرد و گفت: در این شرایط لازم است كه مردم از هرگونه رفتار غیر بهداشتی نظیر روبوسی و در آغوش گرفتن پرهیز کرده و اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را در این روزهای تعطیل رعایت کنند.

وی با اشاره به فرا رسیدن سوم خرداد «سالروز آزادسازی خرمشهر»، یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی به ویژه شهدای این روز را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد تا همه رهرو راه شهیدان باشیم.

لطفی همچنین با قدردانی از معاونان خود برای پیگیری در خصوص نمونه‌گیری در آزمایشگاه های تشخیصی کروناویروس در فارس، از اعضای ستاد مقابله با بیماری کروناویروس خواست تا اجرای صحیح مصوبات این نشست با جدیت دنبال شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز در ادامه ضمن اعلام انجام هزار و ۲۴۵ مورد نمونه تست کرونا طی روز گذشته در فارس، به بررسی علت مرگ فوتی‌ها، آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند رسیدگی به مبتلایان در مراکز درمانی، موارد مثبت قطعی و تجمعی مبتلایان در فارس، عملکرد مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس در استان پرداخت.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کروناویروس در فارس پرداختند و مقرر شد تا با توجه به افزایش موارد مثبت در شهرستان لار به ویژه در مسافران پروازهای خارجی، با پیگیری معاونت بهداشت دانشگاه و وزارت بهداشت اقدام های موردنیاز انجام شود.

علی‌رضا میراحمدی‌زاده، عضو کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس دانشگاه علوم پزشكی شیراز دیگر عضو این نشست بود که پیرامون اقدامات این کارگروه با مشارکت معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برای بررسی موضوع «فرسودگی شغلی کارکنان درگیر با کرونا» گزارشی ارائه داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: