کد خبر: 3888423
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
استاندار فارس طی پیامی فرا رسیدن 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی را گرامی‌داشت و تأكید كرد: 12 فروردین‌ماه برگ سبز «آری» و انتخاب «جمهوری اسلامی» مژده سرسبزی و امید به آینده‌ای آرمانی و الهی بود.

به گزارش ایكنا از فارس، به‌مناسبت فرا رسیدن 12 فروردین‌ماه، روز جمهوری اسلامی عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس پیامی صادر كرد.

در این پیام آمده است:

«... إِنَّ اللَّهَ لَا یغَیرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یغَیرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ...؛ ... در حقیقت ‏خدا حال قومى را تغییر نمى‏ دهد تا آنان حال خود را تغییر دهند...» (آیه 11 سوره رعد)

 12 فروردین‌ماه برگ سبز «آری» و انتخاب «جمهوری اسلامی» مژده سرسبزی و امید به آینده‌ای آرمانی و الهی بود.

رفراندوم 12 فروردین 1358 نویدی بر استقلال و مژده آزادی و تجلی آرمان ملت بزرگ ایران در آیینه درخشان «جمهوری اسلامی» بود.

 آوای رسای «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» در بحبوحه انقلاب در سال 1357 ترنّم زیبای دل و زبان جویندگان حق و فضیلت و منتظران رهایی از بند استبداد بود.

ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی(ره) با انتخاب «جمهوری اسلامی» در تعیین سرنوشت خود، نقش‌آفرین شد. منافع سلطه‌گران را به چالش کشید. الگویی جدید از حاکمیت قانون را به جهان عرضه نمود که پس از چهار دهه با وجود تمام کارشکنی‌های استکبار، ملت ما به مدد ایمان و استعداد خویش بر باورهای الهی ـ انسانی خود پایمردی می‌کند. بر آرمان‌های بلند شهیدان سرفراز خود، مباهات می‌ورزد و امید دارد که «جمهوری اسلامی» با دو بال پرواز؛ یعنی، جمهوریت و اسلامیت، تأمین‌کننده توسعه و آبادانی ایران و تضمین کننده تعالی معنوی انسان باشد.

جای بسی مباهات است که نظام مردم‌سالاردینی جمهوری اسلامی پس از آن چهار دهه عزت، استقلال، توسعه و پیشرفت، با شتابی هرچه تمام‌تر با توجه به رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، ان‌شاءالله قرین توفیق بیشتر، توسعه، تعالی و افتخارآفرینی روزافزون خواهدبود و آینده‌ای بسیار امیدبخش را نوید می‌دهد.

ملت بزرگ ایران در آغازین روزهای سال نو، روز جمهوری اسلامی را در حالی گرامی می‌دارد که از یک طرف، لبخند شیرین بهار با بهار مبعث رسول مکرم اسلام(ص) و اعیاد شعبانیه و رویش گل‌های باغ امامت و ولایت تقارن دارد و از طرفی، تلخکامی بیماری عالمگیر کروناویروس،‌ ایران و بسیاری از نقاط دنیا را درگیر نموده است.

اینجانب، ضمن گرامیداشت روز 12 فروردین، روز «جمهوری اسلامی» و تبریک اعیاد شعبانیه، همت والای شما شهروندان عزیز فارس را می‌ستایم و به وجود ارزشمند هم‌استانی‌های عزیز خود می‌بالم که همت بلند و پایمردی آنان، همیشه باعث نجات از کوران حوادث سخت و نفس‌گیر بوده است.

امیدوارم سالی که با درایت رهبر معظم انقلاب، سال «جهش تولید» نامگذاری شده است، سال توفیقات بزرگ در همه زمینه‌ها به ویژه در «جهش تولید» و حرکت به سمت افق‌های بلند باشد و دولت تدبیر و امید در راستای توسعه و پیشرفت استان و سرفرازی نظام جمهوری اسلامی، قرین توفیق و تأییدات الهی شود.  

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: