کد خبر: 3887552
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با بیان اینكه در هنگام بحران بازار شایعه‌پراكنی داغ است، از مردم خواست تا در زمینه كرونا ویروس به شایعات توجهی نكنند.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 7 فروردین در نشست ستاد مدیریت بیماری كووید 19 این دانشگاه، مردم استان را یکی از عوامل تاثیرگذار و یاری‌رسان به مجموعه سلامت در مبارزه با کروناویروس عنوان و گفت: در هنگام وقوع بحران بازار شایعه‌پراکنی داغ است، اما مردم نباید هر شایعه‌ای را به سرعت و بدون تحقیق قبول کنند.

وی افزود: مردم در مواجهه با هر شایعه‌ای می‌توانند برای اطلاع از صحت و درستی آن به سایت دانشگاه علوم پزشکی و یا صفحه اخبار مربوط به بیماری کووید۱۹ استان به نشانی https://corona.sums.ac.ir/ مراجعه کنند.

لطفی از مردم استان خواست با مراجعه به نشانی https://salamat.gov.ir  برای پیشگیری، شناسایی و مراقبت در مقابل کروناویروس، نظام سلامت کشور را همراهی کنند و با ورود اطلاعات صحیح در این سامانه، به شکست ویروس کرونا کمک کنیم.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز در این نشست که با حضور شهردار شیراز برگزار شد، گفت: مجموعه سلامت فارس با همکاری و همدلی تمامی دستگاه های اجرایی استان در حال مبارزه با کرونا است.

وی با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کرونا، از تولید و توزیع یک میلیون و ۷۲۰ هزار ماسک در استان زیر نظر دانشگاه خبر داد و گفت: در راستای مقابله با بیماری کووید۱۹ توزیع ماسک بین پاکبانان شهرداری شیراز در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه علی اكبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز گزارشی در خصوص ثبت آمار و انجام آزمایش‌های مربوط به مبتلایان به کرونا در استان از آغاز ورود این ویروس به فارس تاکنون ارائه و در زمینه شیوه خدمت‌رسانی به مبتلایان و بهبود یافتگان در مراکز درمانی سخن گفت.

محمدرضا ادراكی، رئیس دانشکده پزشکی شیراز نیز در این نشست گزارشی از عملکرد اساتید و دانشجویان پزشکی در مراکز درمانی به اعضای ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه ارائه داد.

دیگر اعضای ستاد نیز در راستای فعالیت کارگروه‌های مختلف ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه گزارش اقدامات انجام شده در هر حوزه را به رییس دانشگاه ارائه دادند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: