کد خبر: 3863398
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
گروه اجتماعی ــ مراسم گلباران آرامگاه شهید آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب، امام جمعه فقید شیراز و سومین شهید محراب انقلاب اسلامی در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایكنا از فارس، طبق یك سنت هر ساله، مراسم گلباران آرامگاه شهید آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب، سومین شهید محراب انقلاب اسلامی و امام جمعه فقید شیراز امروز، 20 آذرماه مصادف با سی و هشتمین سالگرد شهادت آن عالم ربانی برگزار شد.

در این مراسم نوه‌های شهید آیت‌الله دستغیب، علما، فضلا و مسئولان ارشد استانی نظیر آیت‌الله لطف‌الله دژكام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، عنایت‌الله رحیمی‌، استاندار فارس و همچنین مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس حضور داشتند.

آرامگاه شهید آیت‌الله دستغیب گلباران شد
همچنین امسال در راستای سالگرد شهادت این عالم بزرگوار، ستاد بزرگداشتی به‌همت نهاد نماینده ولی‌فقیه در استان فارس تشکیل شد که ریاست آن را آیت‌الله دژكام، نماینده ولی‌فقیه در فارس به عهده داشت.

در این ستاد برنامه‌های متنوعی برای بزرگداشت شهید آیت‌الله دستغیب در سال جاری برنامه‌ریزی شد که از جمله آن می‌توان به برگزاری این مراسم و همچنین مراسم سالگرد شهادت ایشان در مسجد عتیق شیراز که بناست امشب برگزار شود، اشاره کرد.

یادآور می‌شود، شهید آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب، سومین شهید محراب انقلاب اسلامی کشورمان روز جمعه، ۲۰ آذر سال ۱۳۶۰ در حالی که برای اقامه نماز جمعه عازم بود، به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: