کد خبر: 3843721
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
گروه معارف ـ مدیر جدید حوزه‌های علمیه فارس با یادآوری نقش این مراكز در جامعه اسلامی گفت: اگر برای حوزه‌های فارس درست برنامه‌ریزی شود و حمایت شوند، می‌توانیم بهره مطلوبی ببریم تا این مراكز بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا كنند.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام محمد استوار میمندی، مدیر جدید حوزه‌های علمیه فارس امروز، 30 شهریورماه در جلسه معارفه‌اش در این پست که در مسجد شهدا شیراز برگزار شد، جایگاه حوزه استان را مورد توجه قرار داد و گفت: در کتب مختلف از شیراز به دارالعلم تعبیر شده و جایگاه علمی حوزه آن بسیار با عظمت است و امیدواریم این جایگاه به شیراز برگردد.
وی ادامه داد: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با خرد جمعی، قوانینی را برای ساماندهی به نظام روحانیت مصوب کرده، لذا اگر خود را به قوانین ملتزم نکنیم، سنگ بر روی سنگ بند نمی‌شود.
استوار میمندی، علما، اساتید و آحاد طلاب را سه رکن اساسی جامعه روحانیت دانست و افزود: امام تأکید می‌فرمودند «طلاب حرمت بزرگان را نگه دارند»، خود ما نیز توجه کنیم که ارکان شکسته نشود.
وی با اشاره به اینکه استان فارس ظرفیت‌های بزرگی دارد، گفت: اگر برای حوزه‌های فارس درست برنامه‌ریزی شود و حمایت شوند، می‌توانیم بهره مطلوبی ببریم تا این مراكز بتوانند نقش خود را در جامعه اسلامی به خوبی ایفا كنند.
مدیر جدید حوزه علمیه استان فارس با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز گفت: آیت‌الله شب زنده‌دار نقل کرده‌اند که مقام معظم رهبری فرمودند دغدغه من این نیست که بر روی مقاله‌های من کار کنند، اما بر روی بیانیه گام دوم بسیار زحمت کشیده شده است و به طلاب بگویید بر روی آن کار کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: