کد خبر: 3843204
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
گروه اجتماعی ـ فرمانده سپاه عشایری فارس از اجرای بیش از 200 برنامه در ایام هفته دفاع مقدس در مناطق عشایرنشین این استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل برگزاری بزرگداشت‌ها، یادواره‌ها نشست با معتمدان عشایر و غیره خواهد بود.

به گزارش ایكنا از فارس، عیسی افسری، فرمانده سپاه عشایری استان فارس امروز، 27 شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با یادآوری اینكه این سپاه زیر مجموعه سپاه فجر وظیفه آموزش و سازماندهی و ارائه خدمت در گستره عشایر استان و بعضاً استان‌های همجوار دارد، گفت: سر و كار سپاه عشایر فارس با ایلات عشایر اعم از ترك،‌ لر، عرب‌‌زبان و فارس است.
وی از اجرای بیش از 200 برنامه در ایام هفته دفاع مقدس به‌همت سپاه عشایر در مناطق عشایری استان فارس خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل بزرگداشت‌ها، یادواره‌ها، نشست با معتمدان عشایر، مشاركت در برنامه‌های استانی نظیر شركت نیروهای عشایر در رژه نیروهای مسلح در روز 31 شهریورماه خواهد بود.


برگزاری یادواره 2000 شهید عشایر فارس

افسری با بیان اینكه امسال یادواره 2 هزار شهید عشایر فارس در آبان‌ماه و در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار خواهد شد، گفت: حدود 7 هزار نفر از عشایر استان فارس در این برنامه حضور خواهند داشت.
فرمانده سپاه عشایر فارس ادامه داد: این یادواره مقدمه برگزاری كنگره سراسری 10 هزار شهید عشایر كشور است كه در سال 99 در تهران برگزار خواهد شد.
وی اظهار كرد: در راستای اجرای این یادواره تلاش كردیم تا 2 هزار خدمت را به ایلات عشایر ارائه دهیم كه این كار را از ابتدای سال جاری آغاز و تا هنگام برگزاری كنگره سراسری ادامه خواهیم داد.
افسری، مرمت و زیباسازی فضاهای آموزشی عشایر، تعمیر غسالخانه، مرمت مساجد شهرك‌های اسكان عشایر، ترمیم مسكن محرومان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و واكسیناسیون دام و طیور عشایر را از جمله این خدمات برشمرد و گفت: این خدمات توسط گروه‌های جهادی سپاه عشایر ارائه خواهند شد كه به ازای هر پایگاه مقاومت بسیج عشایر، یك یا چند گروه جهادی فعالیت می‌كنند.
فرمانده سپاه عشایر فارس بیان كرد: در آستانه بازگشایی مدارس یكی از خدمات ما توزیع بسته‌های نوشت‌افزار میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت است كه تلاش می‌كنیم تا ابتدای مهرماه 500 بسته نوشت‌افزار را میان دانش‌آموزان مناطق كمتر برخوردار توزیع كنیم.


كمك‌رسانی به عشایر در حوادث طبیعی و غیرطبیعی
وی از اعزام تیم‌های بهداشتی و درمانی در هفته دفاع مقدس در میان ایلات عشایر فارس خبر داد و گفت: در بحث بلایای طبیعی و غیرطبیعی همواره كنار عشایر بوده و به آنان كمك می‌كنیم به عنوان مثال در قضیه حمله آفت‌ها كمك به ایلات عشایر داشتیم و همچنین در سیل اخیر هم سپاه عشایر به یاری دو روستای اطراف شیراز شامل سلطان‌آباد و گچین رفت و به مرمت منازل سیل‌زده پرداخت.
افسری با بیان اینكه در ایام سیل به 200 خانواده خدمت‌رسانی كردیم، گفت: قریب 60 میلیون تومان كمك برای سیل‌زدگان این مناطق از عشایر جمع‌آوری كردیم كه از این مبلغ 30 میلیون تومان نقد و 32 میلیون تومان غیرنقدی بوده است.
فرمانده سپاه عشایر فارس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اسلحه عشایر اشاره كرد و گفت: یكی از علاقه‌مندی عشایر به دلیل داشتن روحیه سلحشوری، داشتن سلاح و مهمات است لذا به‌منظور جلوگیری از قاچاق اسلحه، سپاه عشایر كار نیازسنجی سلاح شكاری عشایر را انجام می‌دهد و سهمیه سلاح آنان را دریافت كرده و میان متقاضیان توزیع می‌كند.
وی با یادآوری اینكه جواز حمل سلاح توسط معاونت ایمنی سپاه و به‌مدت 5 سال توزیع می‌شود، گفت: برای تسهیل كار عشایر دفاتری هم بدین‌منظور در شهرستان‌های اقلید، فسا و فیروزآباد راه‌اندازی كردیم.


عشایر به دنبال سلاح‌های غیرمجاز نروند
افسری به عشایر توصیه كرد كه مطلقاً به دنبال نگهداری و خریداری سلاح غیرمجاز نروند چون هیچ مقامی نمی‌تواند سلاح غیرمجاز را جوازدار كند و سپس ادامه داد: مجوز برای عشایر تنها برای سلاح‌های شكاری و تولید داخل صادر می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: