کد خبر: 3512811
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
مهدوی:

مسئولان فارس بیشتر به فکر اجرای امر به معروف باشند

گروه اجتماعی: دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: مسئولان استان فارس باید بیشتر به فکر این فریضه الهی باشند تا امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و نهادهای دولتی نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، یازدهمین جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی استان فارس شب گذشته، 13 تیرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجمتع ولایت برگزار شد.
در این مراسم سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس با اشاره به وجوب امر به معروف و نهی از منکر گفت: این فریضه به فرموده امام خامنه‌ای واجب فراموش شده است که دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی در احیا، اجرا وترویج این فریضه نقش بسزایی دارند.
وی افزود: چرا با وجود اینکه همه دستگاه‌های فرهنگی در کشور مشغول به فعالیت هستند اما وضعیت فرهنگی کشور مطلوب نیست، بنابراین اگر همه مردم ناظر یکدیگر باشند و امر به معروف و نهی از منکر توسط دولت و مردم صورت پذیرد به یاری خدا، وضعیت فرهنگی خوبی خواهیم داشت.
مهدوی اضافه کرد: وظیفه دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌ها بسترسازی امر به معروف و نهی از منکر است که انتقال تجربیات موفق دبیران به یکدیگر پیشبرد سریعتر اهداف  را به همراه خواهد داشت.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواستار توجه مسئولان به این فرایض الهی شد و اظهار کرد: مسئولان استان فارس باید بیشتر به فکر این فریضه الهی باشند تا امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و نهادهای دولتی نهادینه شود.
وی اضافه کرد: هدف اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس احیا، اجرا و ترویج معروف امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است نه ترویج معروفات دیگر.
سلیمان مهدوی در پایان گفت: با ترویج این فریضه الهی جای حلال خدا و حرام خدا جابه جا نمی‌شود و با تغییر نکردن حلال و حرام خدا در جامعه فساد به وجود نمی‌آید و جامعه‌ای متعالی به سمت حیات طیبه خواهیم داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :