عکس | مرثیه کارون

عکس | مرثیه کارون

روزگاری از رودخانه کارون به‌ عنوان پر‌آب‌ترین، بزرگ‌ترین و تنها رودخانه قابل کشتیرانی کشور یاد می‌شد، اما در حال حاضر با مشکلاتی همچون خشکسالی، دخل و تصرف و تخریب‌های انسانی، تخلیه لوله فاضلاب و پساب‌های نیشکر و افزایش رشد نیزارها دست و پنجه نرم می‌کند. کاهش سطح آب کارون به اندازه‌ای است که علاوه بر خشکی کامل رودخانه در برخی نقاط، شاهد به وجود آمدن جزیره‌های کوچک و بزرگ نیز هستیم.
عکس | حضور در اجتماع بر مدار عفاف

عکس | حضور در اجتماع بر مدار عفاف

۲۱ تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز «عفاف و حجاب» نامگذاری شده است؛ در این میان زنان با حضور عفیفانه در جامعه نقش بزرگی را در پاسداشت این روز ایفا می‌کنند.
آزمون استخدامی جهاددانشگاهی در مشهد

آزمون استخدامی جهاددانشگاهی در مشهد

آزمون‌ استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی، سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور و صنایع شیر ایران صبح جمعه، ۲۰ تیرماه در خراسان رضوی برگزار شد. در این آزمون ۴۸ هزار داوطلب در کل کشور شرکت کرده‌اند که ۳۵۰۰ نفر از این تعداد در استان خراسان رضوی بوده‌اند. این آزمون در سه حوزه اصلی مشهد، نیشابور و کاشمر برگزار شد، که از این تعداد ۲۰۰۰ نفر از داوطلبان را بانوان و ۱۵۰۰ نفر دیگر را هم آقایان تشکیل می‌دادند. متولی برگزاری این آزمون استخدامی در کشور جهاددانشگاهی است.
تکریم و معارفه تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع)‎

تکریم و معارفه تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع)‎

پیرو حکم مقام معظم رهبری، ظهر امروز جلسه هیات امناء و هیات اجرایی آستان مقدس احمدابن‌موسی(ع)، در مدرسه علمیه رضویه شیراز برگزار شد. در این جلسه ضمن قرائت حکم مقام معظم رهبری، تولیت و اداره امور حرم مطهر موقتا بر عهده حجت الاسلام والمسلمین لطف اله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گذاشته شد و از زحمات و تلاش‌های بی وقفه آیت الله سید علی اصغر دستغیب در طول سال‌های تصدی تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) تقدیر و تشکر به عمل آمد.
عکس | قطار شهری مشهد در روزهای «ماسک اجباری»

عکس | قطار شهری مشهد در روزهای «ماسک اجباری»

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در برخی از شهرهای کشور از جمله مشهد و رسیدن به وضعیت قرمز، از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در اماکن عمومی از جمله قطار شهری مشهد اجباری شده است.
اجرای طرح ماسک اجباری در تبریز

اجرای طرح ماسک اجباری در تبریز

با افزایش مجدد آمار تلفات و مبتلایان کرونا در کشور، از یکشنبه ۱۵ تیر استفاده از ماسک به عنوان یکی از اصول اولیه مقابله با بیماری کرونا در کشور اجباری شد؛ با توجه به بررسی‌هایی که تاکنون در دنیا انجام شده و با توجه به شیوه انتقال ویروس، استفاده از ماسک یکی از موثرترین و ارزان‌قیمت‌ترین راه‌های پیشگیری از انتقال ویروس است. طبق اعلام وزارت بهداشت استان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارد.
با ماسک در شهر

با ماسک در شهر

مردم بیرجند در پی اعلام وزارت بهداشت مبنی بر رعایت موارد بهداشتی و اجباری شدن ماسک، موارد بهداشتی را رعایت کرده، اما ترددها همچنان در شهر ادامه دارد.
سلسله نشست های بانوان فعال عرصه فرهنگ و هنر تبریز

سلسله نشست های بانوان فعال عرصه فرهنگ و هنر تبریز

اولین نشست از سلسله نشست‌های بانوان فعال عرصه فرهنگ و هنر تبریز با حضور نویسنده و راوی کتاب دختر تبریز روز دوشنبه ۱۶ تیرماه در تالار سوره اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
عکس | آغاز طرح ماسک اجباری ـ مشهد

عکس | آغاز طرح ماسک اجباری ـ مشهد

در روزهای اخیر و در پی افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹، اخباری مبنی بر اعمال مجدد محدودیت‌ها در کشور منتشر شد، از شنبه ۱۴ تیرماه برخی ادارات و اماکن ورزشی محدودیت هایی را برای تردد افراد اعمال کردند و از ۱۵ تیرماه بصورت رسمی استفاده از ماسک در کشور اجباری شد. به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت استفاده از ماسک‌ ارزان‌ترین و موثرترین راه در پیشگیری از ابتلا به کرونا است، اجباری کردن استفاده از ماسک به نوعی احترام گذاشتن به سلامتی دیگران است. با توجه به بررسی‌هایی که تاکنون در دنیا انجام شده و با توجه به شیوه انتقال ویروس، استفاده از ماسک یکی از موثرترین و ارزان قیمت‌ترین راه‌های پیشگیری از انتقال ویروس است؛ به طوری که اگر دو نفر از ماسک استفاده کنند، حتی اگر یکی از آنها مبتلا باشد و در برابر فردی قرار بگیرد که سالم است، بسته به نوع ماسک می‌تواند بین ۸۵ تا ۹۵ درصد محافظت انجام دهد.
عکس | سالروز میلاد امام رضا‌(ع) در حرم رضوی

عکس | سالروز میلاد امام رضا‌(ع) در حرم رضوی

به‌مناسبت سالروز میلاد امام رضا‌(ع)، جمع زیادی از زائران و عاشقان آن حضرت در حرم رضوی حضور یافتند.
1