تردد افراد توان‌خواه در شیراز تسهیل شود

جلسه معاونین اجرایی مناطق 11 گانه شهرداری شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، جلسه معاونین اجرایی مناطق 11 گانه شهرداری شیراز امروز، 22 خردادماه  با محوریت مناسب‌سازی و برون‌سپاری ۱۳۷ به میزبانی شهرداری منطقه 11 برگزار شد.

در این نشست به موضوع مناسب‌سازی سطح شهر و ارائه عملکرد و رفع نواقص گذشته پرداخته شد و معاونین گزارشی از اقدام‌های انجام شده در خصوص مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی برای افراد کم‌توان و سالمندان ارائه دادند و همچنین به بررسی چالش‌ها و موانع موجود در این زمینه پرداختند.

علی فراشائیان، شهردار منطقه ۱۱ شیراز هم در این نشست، بر ضرورت تسریع در روند مناسب‌سازی سطح شهر و رفع نواقص موجود تاکید کرد و از معاونین خواست، زمینه را برای تردد آسان‌تر و ایمن‌تر شهروندان، به ویژه افراد توانخواه فراهم کنند.

یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در این جلسه، برون‌سپاری خدمات سامانه ۱۳۷ بود. در این خصوص، معاونین اجرایی نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند و مقرر شد حوزه سیاست‌گذاری در این خصوص بررسی‌های لازم را انجام داده و پس از جمع‌بندی نظرات، تصمیم‌گیری نهایی در خصوص برون‌سپاری خدمات سامانه ۱۳۷ اتخاذ شود.

یادآور می‌شود، هدف از برون‌سپاری خدمات ۱۳۷، ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به شهروندان، افزایش پاسخگویی و شفافیت، کاهش هزینه‌ها و بهره‌مندی از تخصص بخش خصوصی است.