کد خبر: 4226123
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۹

توصیه‌های پلیس فارس در ایام محرم

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس به مناسبت ایام محرم، توصیه هایی را به شهروندان ارائه داد.

عزاداری محرمبه گزارش ایکنا از فارس، حمید افرامن، معاون اجتماعی پلیس فارس امروز، 20 تیرماه در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام محرم، نکاتی را درباره عزاداری‌ها متذکر شد و گفت: خانواده‌ها به منظور شركت در مراسم عزاداری سعی کنند فرزندان و نوجوانانشان را همراهی كنند.

وی افزود: همچنین شهروندان خودروهای خود را در مكان‌های روشن و قابل اطمینان پارك کنند و نسبت به اطراف خود و افرادی كه در كنارشان ایستاده‌اند، هوشیار باشند.

افرامن یادآور شد: ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم و امنیت و سهولت در تردد خودروها، برشکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر استان بیفزایند، لذا به شهروندان توصیه می‌شود با ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در این ایام همکاری صمیمانه داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه هدف اساسی نهضت عاشورا، اصلاح مفاسد اجتماعی با روش امر به معروف و نهی از منكر بود، روا نیست که شیعه امام حسین (ع) این فریضه الهی را فراموش کند، گفت: مراسم عزاداری ماه محرم با کارکردهای اجتماعی متعدد، نقشی اساسی در پیوند و همبستگی شیعیان و به خصوص ایرانیان ایفا می‌کند.

افرامن اظهار کرد: مراسم عزاداری ماه محرم با ویژگی‌های خاص خود، جزو مهم‌ترین عوامل بازدارنده‌ از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است.

معاون اجتماعی پلیس فارس بیان کرد: نقش و تأثیر عزاداری‌های محرم در پیوند میان نسل‌ها موجب شده تا دشمنان ایران و اسلام، همه توان و ظرفیت خود برای مبارزه با این پدیده به کار گیرند.

به گفته وی، مهم‌ترین نقش عزاداری‌های حسینی، وحدت‌آفرینی و ایجاد وفاق اجتماعی در مسیر رعایت اصول و قواعدی است که جوهر و روح فرهنگ ایران اسلامی به شمار می‌رود.

افرامن تأکید کرد: فلسفه‌ قیام امام حسین (ع) احقاق حق بود، بنابراین نادیده گرفتن حقوق دیگران در خلال عزاداری‌ها، با فلسفه عاشورا تعارض داشته و مانعی مهم برای تحقق اهداف فرهنگی اجتماعی آن به شمار می‌رود.

وی گفت: هرگونه بدعت در عزاداری‌ها، اگر چه برخاسته از عشق و دوستی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باشد، روزنه‌ای برای نفوذ خرافه و دور شدن از فلسفه قیام عاشورا ایجاد می‌کند.

افرامن با بیان اینکه مراکز 110 پلیس در تمامی ساعات شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت‌رسانی به مردم خواهند بود، گفت: فرماندهی انتظامی استان فارس با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به عزاداران امام حسین (ع) انجام وظیفه خواهد كرد.

انتهای پیام
captcha