کد خبر: 4226051
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹

بخشی از حمایت‌های خیران را به عرصه فرهنگ سوق دهیم

رئیس مجمع خیران فرهنگی استان فارس با اشاره به اهمیت توجه به عرصه فرهنگ، خواستار سوق دادن بخشی از حمایت‌های خیران به عرصه فرهنگی شد.

نشست انجمن خیران میراث فرهنگی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، محمد باقر کشفی، رئیس مجمع خیران فرهنگی استان فارس امروز، ۲۰ تیرماه در مراسم آغاز به کار انجمن خیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس که در شیراز برگزار شد، گفت: استان فارس همواره در امور خیر پیشتاز بوده و هست.

وی افزود: اگر نگاهی به تاریخ وقف و خیر و کمک خیران استان فارس بیندازیم، پرونده درخشانی از مردم این استان مشاهده خواهیم کرد. جدای از این استاندار فارس مشوق اصلی کارهای خیر است که هم راه‌اندازی شوند و هم از عناصر خیر استفاده شود.

رئیس مجمع خیران فرهنگی فارس یادآور شد: تأکید استاندار فارس باعث شده است صدها مجموعه خیریه با ماموریت‌های تخصصی و عمرانی در استان فعال شوند.

کشفی با اشاره به راه‌اندازی انجمن خیران میراث فرهنگی در فارس، این کار را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که در سطح کشور هم این انجمن رسمیت پیدا کرده و کار خود را انجام دهد.

وی بیان کرد: با توجه به مجموعه سوابقی که در استان فارس داشتیم بنیان مجمع خیران فرهنگی فارس گذاشتیم و ترکیب این مجمع از دو بخش حقیقی و حقوقی تشکیل شد. مدیران کل صدا و سیما، ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و ورزش و امور جوانان شخصیت‌های حقوقی مجمع خیران فرهنگی فارس هستند. همچنین این مجموعه شخصیت‌های حقیقی از بین پیشکسوتان این چهار عرصه اعم از رسانه، فرهنگی، هنرمندان، میراثی و ورزش دارد.

 رئیس گروه مشاوران استانداری فارس اظهار کرد: در مجمع خیرین فرهنگی استان فارس آن چیزی که اولویت اول است، حمایت از تولیدات و محصولات فکری، فرهنگی و هنری است که می‌تواند سطح فرهنگی جامعه را بالا ببرد.

به گفته وی، حمایت از عوامل تولیدکننده و افرادی که در فرهنگ عمومی نقش دارند و نیاز به حمایت دارند، تجلیل و تقدیر از مفاخر و توجه به محصولاتی که می‌تواند فاخر و ماندگار باشند، مثل تولید فیلم، کتاب و شعر و... از ماموریت‌ها این مجموع است.

رئیس مجمع خیران فرهنگی فارس بیان کرد: وظیفه ما این است که‌ کمک‌های نیکوکاران و خیران و واقفان را در مجموعه‌های فرهنگی مدیریت کنیم و جهت دهیم تا در این راستا کمک کنند، کمک دهند.

کشفی تأکید کرد: اگر از حوزه فرهنگ‌ غفلت کنیم، ضربه اساسی خواهیم خورد زیرا فرهنگ زیربنا و زیرساخت برای همه حوزه‌هاست که البته خلأ حمایت از ایده‌ها و محصولات فرهنگی احساس می‌شود و باید کمک کنیم که خیران کمک‌های خود را وقف فرهنگی کنند و از پروژه‌های فرهنگی حمایت کنند مثل تولید فیلم و سریال، انیمیشین، حمایت از شعرا نویسندگان و اهالی تئاتر.

وی با تأکید بر اینکه باید فرهنگ فارس را در تراز سومین حرم اهل بیت(ع) قرار دهیم، گفت: استان فارس پیشانی  و پیشران معرفی ایران است و هرچه سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگی جهت بالا بردن سطح سواد مردم در موضوعات عمومی جامعه انجام دهیم، کم است. حقا نیاز به کمک نیکوکاران و اهالی رسانه داریم و تلاش کنیم که حمایت نیکوکاران را به این سمت جلب کنیم.

انتهای پیام
captcha