کد خبر: 4225782
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰

40 درصد دانش‌آموزان مدارس سعادت حافظ قرآن هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس با بیان اینکه دو واحد مدرسه سعادت در این استان فعالیت دارد، گفت: بیش از 40 درصد دانش‌آموزان این مدارس حافظ قرآن هستند.

تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش فارس و دانشگاه آزادبه گزارش ایکنا از فارس، محمدرضا قائدیان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس، امروز، 19 تیرماه در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه و آموزش و پرورش استان با بیان اینکه دانشکده تعلیم و تربیت، با رویکرد علمی تربیتی و مهارتی تأسیس شده است، گفت: در کل کشور ۱۱ مدرسه سعادت داریم که دو واحد آن در استان فارس قرار دارد و بیش از ۴۰ درصد از دانش‌آموزان این مدارس حافظ قرآن هستند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه تربیتی کشور است و بیشترین جامعه‌پذیری در آموزش و پرورش صورت می‌گیرد، افزود: ۸۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های آزاد استان و ۱۲ هزار دانشجو در دانشکده تعلیم و تربیت اسلامی وابسته به دانشگاه آزاد و ۱۲۰ هزار دانش‌آموز در مدارس سما وابسته به این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

قائدیان بیان کرد: در این دانشگاه پذیرای دانشجویان اتباع خارجی هستیم و آماده همکاری با آموزش و پرورش در زمینه تسهیل ورود اتباع خارجی به این دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس تصریح کرد: در راستای کاربردی کردن بیش از پیش موضوع پایان‌نامه‌ها، مجموعه پژوهشی دانشگاه آزاد، برنامه پایش و سامانه پژوهش‌یار را راه‌اندازی کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی یعقوبی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در این مراسم گفت: انعقاد تفاهم‌نامه‌ها به کادرسازی کمک می‌کند و در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز مؤثر است.

فرشید قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم بیان کرد: طبق این تفاهم‌نامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از اکنون به مدت دو سال عضوی از شورای آموزش و پرورش استان خواهد بود.

وی افزود: در راستای بهره‌مندی از توانایی‌های علمی و توسعه همکاری‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس منعقد کردیم.

قاسمی تصریح کرد: برگزاری اردوهای علمی، بازدید دانش‌آموزان از تمامی مراکز آموزشگاه و کارگاهی تحت پوشش دانشگاه آزاد استان، استفاده از ظرفیت کارگاه‌های فنی و صنعتی دانشگاه آزاد با هدف برگزاری دوره‌های کارآموزی و کارورزی هنرجویان هنرستان‌ها، ایجاد مدرسه عالی و مهارتی مدیریت خانواده، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و...، از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه این تفاهم‌نامه سه ساله است، گفت: در قالب این تفاهم‌نامه مکانی برای تشکیل کارگروه مشترک راه‌اندازی می‌شود.

قاسمی در پایان خواستار همکاری نزدیک بین اساتید دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد اسلامی استان در عرصه‌های مختلف علمی پژوهشی شد.

انتهای پیام
captcha