کد خبر: 4225631
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰
مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان متناسب با فرهنگ هر منطقه باشد

فرشید قاسمی گفت: در حوزه دانش‌آموزی در برنامه‌ریزی‌ها نباید یک نسخه برای کل کشور تجویز شود بلکه ضروری است متناسب با فرهنگ هر منطقه و براساس نیازهای بومی و فرهنگی برنامه‌ریزی صورت گیرد.

فرشید قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش فارسبه گزارش ایکنا از فارس، فرشید قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش فارس، امروز، 18 تیرماه در دیدار با قائم مقام سازمان دانش‌آموزی کشور گفت: در حوزه دانش‌آموزی در برنامه‌ریزی‌ها نباید یک نسخه برای کل کشور تجویز شود بلکه ضروری است متناسب با فرهنگ هر منطقه و براساس نیازهای بومی و فرهنگی و خاستگاه هر منطقه برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در برنامه‌ریزی‌ها، توجه به ظرافت و جزئیات مهم است تا بتوانیم دانش‌آموز کنشگر پیشران تربیت کنیم، گفت: تربیت باید به‌گونه‌ای باشد که دانش‌آموز خود طرح مسئله کند و خود نیز آن را حل کند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه سخنان خود گفت: ظرفیت‌های عظیمی در اختیار سازمان دانش‌آموزی است که می‌توانیم از آن بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه در سازمان دانش‌آموزی، تحقیق و پژوهش از مواردی است که می‌توان در عرصه‌های مختلف آن را توسعه داد و تقویت کرد، اظهار کرد: ایجاد رفتارهای مطلوب و انجام اقدامات جدید و خلاقانه نیاز به پژوهش و تحقیق دارد.

انتهای پیام
captcha