کد خبر: 4225621
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱

مسابقات قرآن دانش‌آموزان فارس پایان یافت

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس از برگزاری مرحله استانی چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان این استان خبر داد.

مسابقات قرآن دانش‌آموزان فارساحمد جهانگیری، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، از برگزاری مرحله استانی چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان این استان خبر داد و گفت: این مسابقات در دو بخش دختران و پسران طی روزهای اخیر با رقابت یک هزار و 800 نفر در شیراز برگزار شد.

وی افزود: مرحله نخست این مسابقات هر ساله در هفته سوم آذرماه و مصادف با هفته قرآن و عترت در سطح مدارس استان برگزار می‌شود که در سال تحصیلی جاری در این مرحله قریب 500 هزار نفر از دانش‌آموزان رقابت کردند.

جهانگیری بیان کرد: قریب 150 هزار نفر در مرحله شهرستانی مسابقات که در دهه فجر برگزار شد، به رقابت پرداختند و در نهایت قریب هشت هزار نفر به مرحله مقدماتی (چهارده‌گانه مناطق) که در اسفندماه سال گذشته برگزار شد، راه پیدا کردند.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس اظهار کرد: مرحله استانی این دوره از مسابقات نیز طی روزهای اخیر در استان با حضور یک هزار و 800 نفر در شیراز برگزار شد که از این تعداد 70 نفر به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

وی زمان برگزاری مسابقات دانش‌آموزان پسر را 31 تیرماه جاری در مشهد مقدس و زمان برگزاری مسابقات دانش‌آموزان دختر را 15 مردادماه سال جاری در استان مازندران اعلام کرد.

جهانگیری یادآور شد: مسابقات مذکور در گروه آوایی شامل قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ، دعاخوانی و مداحی، اذان و پژوهشی شامل رشته‌های تفسیر قرآن، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، گفتمان مهدوی، احکام و انشاء نماز برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس در پایان گفت: استان فارس به‌دلیل موفقیت در سال‌های قبل جزو ‌چند استان برتر کشور است که سهمیه بیشتری در مسابقات کشوری قرآن دانش‌آموزان دارد.

انتهای پیام
captcha