کد خبر: 4225443
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰

حمایت از 1000 هیئت مذهبی فارس در قالب طرح «شمیم حسینی»

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه در فارس از حمایت از یک هزار هیئت مذهبی این استان در قالب طرح «شمیم حسینی» از محل موقوفات با نیات مرتبط خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین رحیم صفری‌گرائی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس، امروز، 17 تیرماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز از اجرای طرح «شمیم حسینی» همزمان با فرارسیدن ماه محرم از محل موقوفات منطبق با عزاداری سیدالشهدا(ع) در استان خبر داد و گفت: این طرح به‌منظور حمایت از هیئت‌های مذهبی در ماه محرم و صفر اجرا می‌شود.

وی افزود: در طرح  امسال قریب یک هزار هیئت مذهبی که 600 هیئت مذهبی مربوط به شیراز و 400 هیئت مذهبی مربوط به شهرستان‌های استان هستند، مشمول حمایت‌های موقوفات منطبق شدند.

صفری‌گرائی بیان کرد: در طرح مذکور حواله‌های برنج و روغن میان هیئت‌های مذهبی دارای مجوز که در سامانه بیرق ثبت‌نام کرده‌اند، توزیع شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس همچنین به اعزام مبلغان دینی در راستای اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی اشاره کرد و افزود: مبلغان مذهبی از شب گذشته در تمام نقاط استان فارس و هیئت‌های مذهبی و مناطق محروم مستقر شدند.

وی ادامه داد:‌ این مبلغان طی ماه محرم و صفر اقدام به برپایی هیئت‌های سوگواری خانگی و قرائت زیارت عاشورا در 280 بقعه متبرکه استان خواهند کرد. همچنین اقامه نماز ظهر عاشورا توسط مبلغان در مساجد و حسینیه‌ها انجام خواهد شد.

صفری‌گرائی از برپایی همایش شیرخوارگان حسینی در 40 بقعه متبرکه استان فارس خبر داد و افزود: طی این ایام و در قالب طرح نشاط معنوی، کلاس‌های آموزشی احکام، قرآن و ورزش در بقاع متبرکه استان اجرا می‌شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس برپایی اردو‌های مختلف در ایام اوقات فراغت دانش‌آموزان را از دیگر برنامه‌های طرح نشاط معنوی اعلام کرد و گفت: این طرح در 30 بقعه متبرکه استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام
captcha