کد خبر: 4223434
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۴

فارس آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است

استان فارس همزمان با سراسر کشور نیز با تمام امکانات و قوا آماده برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز هشتم تیرماه جاری است.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوریبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با سراسر کشور، استان فارس نیز با تمام امکانات و قوا آماده برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز هشتم تیرماه جاری است. تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات هرچه باشکوه‌تر ریاست جمهوری از مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات در استان فارس اندیشیده شده است.

طبق اعلام اسماعیل قزلسفلی، رئیس ستاد انتخابات فارس برای انتخابات روز جمعه، هشتم تیرماه، سه هزار و 517 نفر شعبه اخذ رأی به‌صورت ثابت و سیار، روستایی و شهری در نظر گرفته شده است که از این تعداد، دو هزار و ۵۹ شعبه شهری و یک‌ هزار و ۴۵۸ شعبه روستایی هستند و از مجموع این شعب، تعداد دو هزار و ۵۲۲ شعبه ثابت و ۹۹۵ شعبه سیار در کل استان وجود دارد.

وی همچنین از سازماندهی دو هزار و ۹۱۰ نفر در قالب معتمدان هیئت اجرایی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان فارس خبر داده بود که با کمک این افراد ۹۷ هیئت اجرایی انتخابات در استان فارس شکل گرفت.

طبق اعلام قزلسفلی، در استان فارس سه میلیون و ۷۰۶ هزار نفر واجد شرکت در انتخابات هستند که از این تعداد ۲۱۱ هزار نفر نیز رای اولی هستند.

علاوه بر این‌ها، در چهار بخش اجرا، نظارت، بازرسی و امنیت، بیش از ۹۴ هزار نفر به‌عنوان دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات چهاردهم در استان فارس سازماندهی شده‌اند که جمع‌آوری آرا به‌صورت دستی خواهد بود، اما احراز هویت به‌صورت برخط یا آنلاین انجام می‌شود و ملاک اصلی هم سامانه احراز هویت است.

لطف‌الله شیبانی، فرماندار شیراز هم از پیش‌بینی ۸۴۰ شعبه برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سه بخش مرکزی مرکزی، ارژن و سیاخ دارنگون خبر داده بود که از این تعداد ۱۲۰ شعبه سیار و مابقی ثابت هستند. همچنین ۱۵ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان شیراز فعالیت خواهند کرد.

تبلیغات انتخاباتی هم در زمان موعد و مقرر در استان فارس آغاز شد که همچنان از طرق مختلف اعم از برگزاری نشست‌های تبلیغاتی کاندیدا، حضور کاندیداها و سخنرانی آنان در جمع مردم، برگزاری همایش‌ها و اجتماعات مردمی و... انجام می‌شود که این تبلیغات تا ساعت 8 صبح پنج‌شنبه، هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت.

در استان فارس مجید فروردین، مسئول ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف، احمد رنجبر، مسئول ستاد انتخابات سعید جلیلی، سیدعبدالرزاق موسوی، مسئول ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان، جعفر پژدمان، مسئول ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی، محمدحسن سمتی، مسئول ستاد انتخاباتی زاکانی و هادی قاسم‌پور، مسئول ستاد انتخاباتی قاضی‌زاده هاشمی هستند.

مسئولان مختلف استان فارس اعم از استاندار فارس، نماینده ولی فقیه در استان فارس، رئیس کل دادگستری، فرماندهان نظامی و انتظامی و... از عموم مردم برای حضور حداکثری در انتخابات و خلق حماسه‌ای دیگر دعوت کرده‌اند.

انتهای پیام
captcha