کد خبر: 4221919
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۱
رئیس‌کل دادگستری فارس:

حضور در انتخابات هم حق و هم تکلیف است

به اعتقاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی حضور در انتخابات حق و تکلیفی است که بر گردن همه مردم است و شرکت نکردن در آن، مشکلی را حل نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارسحجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس‌کل دادگستری فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به در پیش‌ رو بودن چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اظهار کرد: حضور در انتخابات هم حق است و هم تکلیف. قرار است سرنوشت چهار سال کشور را به دست یک انسان بسپاریم و زمانی که انتخابات انجام شد، چه بخواهیم و چه نخواهیم، امور اجرایی مملکت دست آن شخص است. با این تفاسیر چه بهتر است که هر یک از ما در این فرآیند مشارکت کنیم و آن کسی که دلخواهمان است و برنامه و سوابق خوبی دارد را انتخاب کنیم.

وی درباره کسانی که برای شرکت در انتخابات مردد هستند، گفت: سؤال من این است که شرکت نکردن در انتخابات چه مشکلی را حل کرده و می‌کند؟ کسی که این حق را از خودش بگیرد، حق اظهارنظر در آینده را نیز از خود سلب کرده است. اینکه در هیچ چیزی شرکت نکنیم و بعد که اتفاقی افتاد بگوییم چرا فلان مشکل وجود دارد، این هم صحیح نیست.

رئیس‌کل دادگستری فارس بیان کرد: امیدوارم هر کسی هم که مردد است بر تردید خود غالب شود و در روز هشتم تیرماه یکی از پرشورترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی با مشارکتی بیش از ۸۰ درصد در کشورمان رقم بخورد.

یادآور می‌شود، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور ایران، روز جمعه، هشتم تیرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
captcha