کد خبر: 4221673
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۰

برپایی دعای عرفه در 80 بقعه متبرکه شاخص فارس

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در 80 بقعه متبرکه شاخص این استان خبر داد و برخی اماکن برگزاری این دعا را در شیراز اعلام کرد.

دعای عرفهحجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، از برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در 80 بقعه متبرکه شاخص این استان خبر داد و برخی اماکن برگزاری این دعا را در شیراز اعلام کرد.

وی افزود: این مراسم در شیراز در بقعه مقدس سیدعلاء‌الدین حسین(ع) با مداحی اکبر افخمی، بقعه علی بن حمزه(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام انصاری و مداحی مصطفی زارع و عباس صف‌شکن و در بقعه شاهداعی الی الله‌(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام میر و مداحی ابوالفضل میثمی‌پور برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس بیان کرد: همچنین بقعه سیدتاج‌الدین غریب(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام سجادی و مداحی تحفه و گلکار و بقعه سیدمحمد(ع) قصردشت با سخنرانی حجت‌الاسلام دانش و مداحی محمدعلی مشکین فام میزبان مردم ولایتمدار شیراز است.

موسوی ادامه داد: این مراسم در بقعه سیدمحمد(ع) نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام زارعی و مداحی رعیت از مداحان اهل بیت(ع) برگزار می‌شود و همچنین شاهد برگزاری دعای روح‌بخش عرفه در قدمگاه حضرت ابوالفضل(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام تجرد و مداحی رخ‌بخش هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: این مراسم در بقعه امامزاده ابراهیم(ع) سیبویه با سخنرانی حجت‌الاسلام  امینی و مداحی محسن هادیان و در آستان مقدس علی‌ بن حمزه(ع) با مداحی سیدمصطفی زارع و امیر راستی برگزار خواهد شد.

موسوی یادآور شد: برخی دیگر از  بقاع متبرکه استان فارس نیز میزبان برگزاری این مراسم هستند و در برخی از این آستان‌ها شاهد برپایی موکب‌های شهدا، پذیرایی و حجاب خواهیم بود.

مدیرکل اوقاف فارس در مورد برگزاری برخی از این مراسم در شهرستان‌های استان نیز گفت: آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع)، سالن اجتماعات امامزاده شاهزاده قاسم(ع)، امامزاده سیدحاجی(ع)، گلزار شهدای فسا و آستان مقدس امامزاده سیدابراهیم(ع) شهر ششده برخی از محل‌های برگزاری دعای عرفه در استان فارس هستند.

انتهای پیام
captcha