سطح فرهنگی و اجتماعی جوانان را با نظام آموزشی گسترده ارتقا دهیم
کد خبر: 4220727
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۶
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری فارس:

سطح فرهنگی و اجتماعی جوانان را با نظام آموزشی گسترده ارتقا دهیم

زهرا یقطین کسب مهارت را لازمه انتخاب صحیح همسر دانست و گفت: باید نظام آموزشی گسترده برای ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی جوانان در سطوح مختلف ایجاد و عملیاتی شود.

زهرا یقطین، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری فارسزهرا یقطین، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با گرامیداشت هفته ازدواج آسان گفت: ازدواج یک امر فطری است، بنابراین دیر یا زود افراد به آن نیاز پیدا خواهند کرد. در نتیجه هرچه انسان شناخت دقیق‌تر و صحیح‌تری نسبت به خودش پیدا کند، یقیناً سریع‌تر، متناسب با فطرت خود اقدام خواهد کرد.

وی در خصوص سخت‌گیری‌هایی که بعضاً برخی از والدین انجام می‌دهند، بیان کرد: اگر والدین موضوع ازدواج و نیاز فطری انسان به آن را، دقیق متوجه شده باشند، نباید سخت‌گیری کنند؛ بلکه با تسهیل‌گری و حمایت، جوانان را در این امر یاری کنند.

یقطین تصریح کرد: جوانان براساس شناخت خود، یقیناً به انتخاب صحیح خواهند رسید. این موضوع قطعاً نیازمند کسب مهارت‌های ویژه است، کسب این مهارت‌ها امروز در جامعه به راحتی قابل دستیابی نیست و باید نظام آموزشی گسترده برای ارتقا سطح فرهنگی و اجتماعی جوانان در سطوح مختلف ایجاد و عملیاتی شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری فارس عبارت ازدواج آسان را درست ندانست و گفت: از نظر من عبارت ازدواج آسان درست نیست. ازدواج مهم‌ترین تصمیم برای انتخاب مسیر آینده زندگی هر فرد در دنیا و آخرت است، بنابراین نیازمند کنکاش و بررسی دقیق است.

وی با تأکید بر موضوع استحکام خانواده پس از ازدواج افزود: بعد از انتخاب همسر، زوجین باید تلاش کنند تا به آسانی، بدون سخت‌گیری و تجمل‌گرایی زندگی مشترک خود را شروع کنند و این حرف منطقی، ویژه افراد عاقل در جامعه است.

انتهای پیام
captcha