خانه صنایع دستی شهید جمهور آیت‌الله رئیسی در شیراز افتتاح شد
کد خبر: 4220636
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۲

خانه صنایع دستی شهید جمهور آیت‌الله رئیسی در شیراز افتتاح شد

همزمان با فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی، طی مراسمی خانه صنایع دستی شهید جمهور، آیت‌الله رئیسی در بافت تاریخی شیراز افتتاح شد.

افتتاح خانه صنایع دستی شهید جمهور آیت‌الله رئیسی، شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی، خانه صنایع دستی شهید جمهور، آیت‌الله رئیسی امروز، 20 خردادماه در بافت تاریخی شیراز افتتاح شد.

مریم جلالی، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این مراسم گفت: افتتاح این خانه، یک اقدام موثر برای همگرایی بین بخشی و فرا بخشی است و موجب رونق خانه‌های صنایع دستی می‌شود.

وی با بیان اینکه خانه‌های تاریخی میراث فرهنگی محل مناسبی برای حضور گردشگران است، افزود: حسن این کار آن است که حیثیت و وجاهت خانه‌های تاریخی با صنایع دستی حفظ می‌شود و از طرفی نفس هنرمند بنای تاریخی را زنده نگه می‌دارد و می‌توان شاهد این بود که خانه‌های تاریخی، کارکردی غیرهویتی پیدا نمی‌کنند و در عین حال ارزش افزوده اقتصادی هم محقق می‌شود.

جلالی با تصریح اینکه ما مدیون حمایت‌های رئیس جمهور شهید هستیم، گفت: ابتکاری به خرج داده شد تا این خانه  صنایع دستی که عمارتی تاریخی و ارزشمند است، به نام این شهید نامگذاری شد و امید است همانگونه که ایشان خواهان رونق صنایع دستی بود، این خانه هم رونق بگیرد و پاتوق هنرمندان شود.

انتهای پیام
captcha