راه‌اندازی مرکز تعالی خانواده «پرما» در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
کد خبر: 4220615
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۹

راه‌اندازی مرکز تعالی خانواده «پرما» در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز از راه‌اندازی مرکز تعالی خانواده «پرما» در راستای اعتلای خانوادۀ دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید مقامی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید مقامی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 20 خردادماه ضمن گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) گفت: با توجه به تأکیدات دائمی رهبر معظم انقلاب بر توجه به سیاست‌های کلی خانواده، مرکزی منسجم، مستمر و مستقل که فعالیتش در حوزۀ ازدواج و خانواده است، برای دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز راه‌اندازی شد.

وی، تقویت و توانمندسازی دانشگاهیان در برابر آسیب‌های اجتماعی و اختلافات خانوادگی، تحكیم خانواده و ایجاد شور و نشاط زندگی در جامعۀ دانشگاهی را از اهداف مرکز تعالی خانواده «پرما» معرفی کرد.

مقامی با اشاره به جایگاه خانواده به عنوان واحد بنیادی و سنگ بنای جامعۀ اسلامی و کانون رشد و تعالی انسان، ترویج سبك زندگی ایرانی ـ اسلامی، فرهنگ‌سازی ازدواج‌های آسان، به هنگام و پایدار، توانمندسازی خانواده‌ها برای تربیت و پرورش نسل صالح را از دیگر اهداف مرکز خانوادۀ پرما عنوان کرد.

مرضیه ده‌بزرگی، مسئول مرکز تعالی خانوادۀ پرما نیز با اشاره به اینکه اقدامات و فعالیت‌هایی که در این مرکز صورت می‌گیرد، بر اساس اجرای منویات رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده است، گفت: در طرح «همسفر تا بهشت» که دورۀ بیست و ششم ازدواج دانشجویی را شامل می‌شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچون سال‌های گذشته پیشتاز و در قالب کاروانی، زوجین دانشجوی این دانشگاه را راهی سفر پر از عشق و معنویت مشهد مقدس کرد.

وی افزود: اجرای برنامه‌های خانواده محور و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزۀ ازدواج، خانواده و تربیت فرزند با حضور یک‌ هزار و 850 نفر، مشاورۀ فردی رایگان و تهیۀ محتواهای آموزشی در حوزه‌های مختلف خانواده، ازدواج، انتخاب همسر، تربیت فرزند و مهارت‌های زندگی برای دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز با همکاری واحد ضمن خدمت دانشگاه، دفتر هم‌اندیشی اساتید و فرهنگسرای نهاد رهبری نیز از دیگر برنامه‌های این مرکز در سال گذشته است.

ده بزرگی همچنین اجرای «ایستگاه آینه»، شامل چالش، بازی و مسابقه با حضور یک استاد مشاور، راه‌اندازی کانال «پرما» و مرکز «از مشاور بپرس»، حضور اساتید مشاور در تمامی دانشکده‌ها و برگزاری تور تفریحی آموزشی با موضوع خانواده، ویژه کارمندان و خانواده آن‌ها را از اهم برنامه‌های سال جاری عنوان کرد.

انتهای پیام
captcha