فرایند سرمایه‌گذاری نباید دچار بروکراسی‌های اداری شود
کد خبر: 4220579
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز:

فرایند سرمایه‌گذاری نباید دچار بروکراسی‌های اداری شود

حمیدرضا اسماعیلی با اشاره به پروژه‌های شاخص عمرانی در این کلان‌شهر که به‌صورت مشارکتی اجرا می‌شوند، گفت: فرایند سرمایه‌گذاری نباید دچار بروکراسی‌های اداری شود.

حمیدرضا اسماعیلی، معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، حمیدرضا اسماعیلی، معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، امروز، 20 خردادماه در نشست مشترک سازمان سرمایه‌گذاری با شهرداران مناطق، معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری شیراز در نشست مشترک سازمان سرمایه‌گذاری با شهرداران مناطق، معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری که با هدف بررسی پروژه‌های مشارکتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری برگزار شد، گفت: امروز مهم‌ترین راه درآمد شهرداری‌ها جذب سرمایه‌گذار است. با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش ساخت‌وسازها، تنها راه برون‌رفت شهرداری از مشکلات مالی و تداوم اجرای پروژه‌های شهری، جذب سرمایه‌گذار و اجرای پروژه‌های مشارکتی است.

وی تأکید کرد: در هر منطقه باید اتاق ویژه سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شود و بهترین و خبره‌ترین و مسئول‌ترین کارشناس هر منطقه، مسائل سرمایه‌گذاری را پیگیری کند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز افزود: ظرف دو سال گذشته قراردادهای خوبی منعقدشده است، شهربازی‌های باغ جنت، پارک آزادی و بوستان مادر، پروژه آسمان، پروژه عرفان، پروژه آکواریوم همه از پروژه‌های مشارکتی است که از سال ۱۴۰۱ تا به امروز در شهر شیراز آغاز شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز بیان کرد: فرآیند سرمایه‌گذاری نباید دچار بروکراسی‌ اداری شود بلکه باید به شکلی آن‌ها را پیش‌ ببریم که سرمایه‌گذار از مشارکت با شهرداری راضی و خرسند باشد و تمایل به همکاری‌های آتی داشته باشد.

اسماعیلی با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی اراضی سطح شهر اظهار کرد: اراضی بسیاری در سطح شهر وجود دارد که مستعد اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری است و با توجه به پراکندگی این املاک، پیگیری و مشارکت در ساخت آن‌ها، توزیع مناسب فرصت‌های سرمایه‌گذاری و پروژه‌های جذاب در تمام نقاط شهر را به دنبال دارد.

وی حضور دائم و پیگیری جدی مدیران پروژه‌ها و تلاش برای رفع مشکلات و موانع موجود درروند اجرای پروژه‌ها را عامل اثرگذار در انگیزه سرمایه‌گذاران برشمرد

هومان معصومی، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز نیز در این جلسه با تأکید بر نقش جذب سرمایه‌گذار در کسب درآمدهای پایدار و حرکت به‌سوی توسعه پایدار شهری گفت: در شرایط فعلی که دیگر روش‌های سنتی جوابگوی هزینه‌های عمرانی، خدماتی و جاری شهرداری‌ها نیست، کسب درآمدهای پایدار از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری تنها راه نجات شهرداری‌ها در آینده خواهد بود.

وی تأکید کرد: سازمان سرمایه‌گذاری به‌عنوان سازمان پیشرو در حوزه جذب سرمایه‌گذار، کسب درآمدهای پایدار و پیش‌بینی روش‌های نوین تأمین مالی، عزم خود را برای تقویت این زمینه جزم کرده است.

معصومی افزود: ارزش‌افزوده‌ای که از طریق پروژه‌های سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود، آینده تأمین مالی شهرداری را بیمه می‌کنند و این موضوع مستلزم ورود جدی حوزه‌های مختلف شهرداری به‌ویژه مناطق، نتیجه بهتری خواهد داد.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز بیان کرد: نشست‌های تخصصی هفتگی با معاونت‌ها، شهرداری‌های مناطق و رؤسای سازمان‌ها در راستای بررسی دقیق جزئیات فرصت‌های سرمایه‌گذاری حوزه‌های مختلف شهرداری و تدوین برنامه زمان‌بندی برای به نتیجه رساندن آنهاست.

انتهای پیام
captcha