صنایع دستی، اقتصاد هویت‌بنیان هستند
کد خبر: 4220576
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳
معاون وزارت میراث فرهنگی:

صنایع دستی، اقتصاد هویت‌بنیان هستند

مریم جلالی گفت: صنایع دستی ایران در جهان نمونه است و تلاش در دولت سیزدهم این بوده است که لزوم توجه به صنایع دستی به عنوان اقتصاد هویت‌بنیان در دستور کار دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف قرار بگیرد.

مریم جلالی، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریبه گزارش ایکنا از فارس، مریم جلالی، معاون صنایع‌ دستی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، امروز، 20 خردادماه در نشست تخصصی دبیران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی در شیراز با بیان اینکه ۲٠ خرداد بهانه‌ای برای توجه به صنایع دستی است، گفت: این روز پاسداشت هویتی است که با هم‌گراییِ فرابخشی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: صنایع دستی ایران در جهان نمونه است و تلاش در دولت سیزدهم این بوده است که لزوم توجه به صنایع دستی به عنوان اقتصاد هویت‌بنیان در دستور کار دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف قرار بگیرد که در این راستا اقدامات زیادی برای همگرایی بین بخشی و فرابخشی صورت گرفته است.

جلالی با اشاره به توجه همیشگی رئیس جمهور  شهید به توسعه صنایع دستی کشور، اظهار کرد: مصوبات خوبی از جمله بیمه هنرمندان و دستور صریح برای ایجاد کانون‌های عرضه صنایع دستی در مبادی ورودی شهرها، با تلاش و تاکید آیت‌الله رئیسی  انجام شد.

وی با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های صنایع دستی باید از بالقوه به بالفعل درآید، افزود: در  ایران ۱۶ روستا و شهر جهانی داریم و شیراز به عنوان کانون و شهرجهانی صنایع دستی، امروز میزبان ۱۶ دبیرخانه شهرها و روستاهای جهانی است تا هم‌گرایی و هم‌افزایی لازم اتفاق بیفتد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در پایان گفت: نقش‌آفرینی جهانی، رسالتی است که به عهده داریم و شهرداران وظیفه دارند این مسئولیت را به نحو احسن به دوش بکشند و امیدواریم نتایج این نشست منجر به هویت بخشی به هنرمندان صنایع دستی کشور شود.

انتهای پیام
captcha