کد خبر: 4218682
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز:

شهید امیرعبداللهیان چهره‌ای برجسته در دیپلماسی مقاومت بود

رضا جاویدی گفت: شهید امیر عبداللهیان نقش پررنگی در دستاوردهای برجسته و موفقیت‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی ایفا کرد.

دیدار سخنگوی شهرداری شیراز با نمایندگی وزارت امور خارجه در فارسبه گزارش ایکنا از فارس، رضا جاویدی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز امروز، هفتم خردادماه با همراهی هیئتی از اداره ارتباطات بین‌الملل اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز با عباس مهدی بیرق‌دار، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان فارس دیدار و شهادت‌ حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی را تسلیت گفت.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز در این دیدار با اشاره به اقتدار دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی که مرهون تلاش و زحمات شبانه‌روزی امیر عبدالهیان و همکاران ایشان بود، اظهار کرد: شهید امیر عبداللهیان چهره‌ای  برجسته در دیپلماسی مقاومت بود و نقش پررنگی در دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی ایفا کرد.

سخنگوی شهرداری شیراز با تبیین نقش شهید امیر عبداللهیان در دفاع از مسئله فلسطین و مردم مظلوم غزه تصریح کرد: نقش مهم وزیر فقید امور خارجه در اهتمام به مسئله فلسطین و دفاع از مردم غزه و تبیین جنایت‌های رژیم صهیونیستی در جهان به‌ وضوح قابل ‌مشاهده بود.

جاویدی همچنین با تأکید بر تعامل و‌ همکاری مطلوب شهرداری شیراز و‌ نمایندگی وزارت امور خارجه در استان فارس، گفت: طی سال‌های اخیر تعامل وزارت امور خارجه با شهرداری شیراز بسیار ستودنی و قابل‌ توجه بوده و این موضوع قطعاً یکی از عوامل تأثیرگذار در به نتیجه رسیدن تلاش‌ها و اقدامات شهرداری در حوزه دیپلماسی شهری محسوب می‌شود.

عباس‌مهدی بیرق‌دار، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان فارس نیز در این دیدار با تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه به ویژگی‌های شهید امیر عبداللهیان در عرصه دیپلماسی پرداخت.

وی ضمن تبیین ویژگیهای ممتاز اخلاقی و شخصیتی شهید امیرعبداللهیان، از ایشان به‌عنوان دیپلمات خبره و برجسته وزارت امور خارجه یاد کرد که اقدامات ماندگاری در دفاع از منافع ملی و اقتدار جمهوری اسلامی انجام داده است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان فارس افزود: ایشان فردی مسلط و آگاه به حوزه‌های مختلف دیپلماسی و دارای توانمندی‌های ویژه و تجربیات ارزنده‌ای بود که در تلفیق با اعتقاد و ایمان انقلابی زمینه‌ساز دستاوردهای کم‌نظیر کشور در پیشبرد اهداف ترسیم شده در حوزه سیاست خارجی بود.

بیرق‌دار همچنین ضمن قدردانی از هماهنگی و‌ همکاری مطلوب شهرداری شیراز با وزارت امور خارجه، مدیریت شهری شیراز را مجموعه‌ای پیشتاز در حوزه دیپلماسی عمومی در کشور توصیف کرد.

انتهای پیام
captcha