کد خبر: 4218305
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۱

شهادت آیت‌الله رئیسی انقلاب اسلامی را احیا می‌کند

رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار، از آماده شدن دنیا برای ظهور امام زمان گفت و افزود: ۲۵ درصد از مردم دنیا، برای شهدای خدمت اعلام عزا کرده‌اند. از این پس خداوند خودش سرپرستی ملت ایران را به عهده می‌گیرد و برای امت اسلام نقشه دارد.

شهادت آیت‌الله رئیسیبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار امروز، 5 خردادماه در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی، شهید جمهور و هیأت همراه، شهدای خدمت که در مسجد فاطمه الزهرا(س) شیراز برگزار شد، به مسئله انتخابات اشاره کرد و گفت: حدود ۵۰ روز دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم تا دوباره حماسه حضور ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه این حضور در انتخابات تمام حرف‌ها و تبلیغات دشمن را از بین خواهد برد، افزود: شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی، در زمان حیاتش برای انقلاب کار کرد و پس از شهادت هم انقلاب را احیا می‌کند.

طائب در ادامه سخنان خود با تصریح اینکه حضرت ابراهیم(ع) علاوه بر رسالت قرار بود به مقام امامت نیز برسد، به بیان تفاوت میان رسالت و امامت پرداخت و افزود: مقام امامت با مقام رسالت متفاوت است. رسالت یعنی ابلاغ و پیک، امامت یعنی ابلاغ و اجرا. مقام رسالت سخت است، اما پیر کننده نیست ولی در امامت، راهبری و اجتماع و حاکمیت باید فقط در مسیر تعیین شده حرکت کند.

رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار با بیان اینکه، چاقو سر اسماعیل را نبرید و پیامبر خدا از این امتحان سربلند بیرون آمد، گفت: ادامه نسل اسماعیل پیامبر آخرالزمان است، خط امامت که از آغاز امامت ابراهیم(ع) شروع شد، ذبیح می‌خواست تا این‌که به زمان ما رسیده است.

وی با طرح این سؤال که امام بقیه الله اعظم غایب است و چرا نمی‌آید، گفت: امامان قبلی که ظاهر بودند، همگی شهید شدند. زمانی که برای ظهور آماده نشده‌ایم، ذبیح باید باشد تا امام زمان قربانی نشود. ذبیحان اول انقلاب، آیت‌الله دستغیب، شهید مطهری، بهشتی و رجایی بودند. البته افتخار ملت ما این است که امام ما به مرگ طبیعی از دنیا رفته است.

طائب ادامه داد: هر از چندگاهی که کشور می‌خواست دچار اختلال شود، ما یک ذبیح دادیم. تهرانی‌مقدم موشک می‌ساخت و اهداف رو به پیشروی بود، دشمن کار می‌کرد، ما نمی‌دانستیم حرکت ذبیح می‌خواهد، تهرانی‌مقدم شهید می‌شود و هواپیمای آمریکایی در طبس پیدا می‌شود.

رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار گفت: بعد از آن، حاج قاسم در عراق و سوریه حرکت راه انداخت. سوریه از دست داعش خارج شد و عملیات روانی به گونه‌ای زیاد شد که عراقی‌ها خواستار خروج ایران از کشورشان بودند. خداوند ذبیح می‌خواست، سردار سلیمانی شهید شد و ورق به یکباره برگشت. عراقی‌ها مرید حاج قاسم شدند.

وی افزود: ایران اگر چه از نظر نظامی بسیار پیشرفت داشت، اما از نظر اقتصادی دچار مشکل بود. آیت‌الله رئیسی در سخت‌ترین شرایط مسئولیت ریاست را قبول کرد. عملیات بسیار سخت بود، اما از نظر اقتصادی جلو رفت.

‌وی تأکید کرد: ملت ایران برای شهدای خدمت سنگ تمام گذاشتند و این نکته را تأکید داشتند که اینان در حال تلاش برای مردم شهید شده‌اند.

رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای ظهور راه را باز کرده است. این را از آن‌جایی متوجه می‌شویم که چندین کشور عزای عمومی اعلام کردند. سازمان ملل اعلام کرده است، می‌خواهد برای شهدای خدمت مراسم بگیرد و ۲۵ درصد از مردم دنیا اعلام عزا کرده‌اند.

انتهای پیام
captcha