کد خبر: 4217919
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۵

محور تلاش شهید جمهور بر مدار خدمت به مردم محروم بود

مدیر مجمع عالی حکمت استان فارس با یادآوری اقدامات و تلاش‌های سید محرومان تأکید کرد: محور تلاش شهید جمهور بر مدار خدمت به مردم محروم بود.

شهید آیت الله رئیسیحجت‌الاسلام والمسلمین جواد نیری، مدیر مجمع عالی حکمت استان فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، پس از تسلیت جانسوز شهید جمهور، شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی و تیم همراه ایشان، شهدای خدمت، به بیان خصایل اخلاقی ریاست جمهوری فقید پرداخت.

وی با بیان این‌که در این سه سال که شاهد ریاست جمهوری ایشان بودیم فضایلی را از سید محرومان دیدیم که یکی از آنان وعده خداوند در قرآن بود، گفت: خداوند در قرآن سوره مریم، آیه ۹۶ می‌فرماید کسانی که ایمان آورده و عمل انجام دادند، خدا آنان را محبوب مردم قرار می‌دهد.

نیری افزود: با همه کنایه‌ها و تهمت‌ها، ایشان نجیبانه از محور اخلاق خارج نشدند و خداوند هم به وعده خود عمل کرد. محبوبیتی که این روزها جگر همه را سوزانده و دل‌ها را غصه‌دار و غمناک کرده به این دلیل است که خدا دل‌های مردم را به سید محرومان گره زده است، چون مردم ما متوجه هستند که چه کسی خالصانه برای آنان تلاش می‌کند.

مدیر مجمع عالی حکمت استان فارس ادامه داد: یکی از فضایلی که این سید بزرگوار داشتند این بود که در مسیر رضایت امام زمان(عج) و رضایت ولی فقیه تلاش می‌کردند. وقتی اهل بیت(ع) وقتی می‌خواهند از کسی تعریف کنند می‌گویند: ما از او راضی بودیم. همان‌طور که امام رضا (ع) خطاب به یکی از یارانش که مورد بدگویی قرار گرفته بود، فرمود: «آنچه مردم می‌گویند در دل تو آشوب به پا نکند در حالی که امام تو، از تو راضی است.»

وی با توجه به عملکرد رئیس جمهور فقید کشورمان در دوران خدمتش افزود: تلاش این سید فقید بر مدار رضایت ولایت فقیه بود و ما شاهد هستیم که رهبر معظم انقلاب، در موارد مختلف رضایت خود را از تلاش‌های ایشان ابراز کردند.

نیری با بیان این‌که در اصل تحقق حکومت مردم سالار، این مردم هستند جایگاه ویژه‌ای دارند، تصریح کرد: ولایت الهی امام معصوم بدون حضور مردم فرصتی برای به عرصه ظهور درآمدن ندارد. مردم هم در اصل حکومت نقش دارند و هم در قضاوت آن و عملکرد مدیران و مسئولان یک دولت.

وی افزود: محور تلاش شهید جمهور بر مدار خدمت به مردم محروم بود. وقتی صحبت‌های مردم را می‌شنویم، متوجه می‌شویم که برخی از آن‌ها گرفتاری‌های اقتصادی شدید دارند، اما با طمأنینه و آرامش می‌گویند که این سید برای ما کم نگذاشت و با همه وجود تا پای جان به مردم  ایران خدمت کرد.

نیری گفت: همانطور که در نامه ۵ نهج‌البلاغه حضرت مولا به اشعث بن قیس کارگزار خود فرمودند: حکمرانی و حکومت برای تو طعمه نیست بلکه امانتی الهی است که بر عهده تو گذاشته شده است. برای این‌که بدانیم سید شهیدان در خدمت خود چقدر امانت‌دار بوده است، کافی است به این نکته اشاره کنیم که مادر و برادران ایشان در محل زندگی خود، ناشناس بودند و کسی نمی‌دانست این‌ها خانواده ریاست جمهوری هستند تا مبادا سوء استفاده‌ای صورت بگیرد.

وی در پایان با اشاره به سخن شهید تهرانی مقدم که گفت «در جمهوری اسلامی، کسانی که هم‌تراز با انقلاب اسلامی کار کنند کم هستند، اما بدانید هر کسی که هم‌تراز با انقلاب اسلامی کار کند سرنوشتی جز شهادت نخواهد داشت.» افزود: خوشا به حال سید شهیدان که مزد خدمت به انقلاب اسلامی را با شهادت گرفت و ان‌شاءالله اثر وجودی این شهید بزرگوار بعد از شهادت، از زمان حیاتشان کمتر نخواهد بود. 

انتهای پیام
captcha