فارس با «مثلث نور» به نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران میرود
کد خبر: 4199186
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸

فارس با «مثلث نور» به نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران میرود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان فارس از حضور این استان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در قالب پویش گردشگری زیارت «مثلث نور» خبر داد.

محمد ثابت اقلیدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، محمد ثابت اقلیدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان فارس امروز، 22 بهمن با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از ۲۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه تخصصی، متراژ غرفه استان فارس نزدیک به یک‌هزار متر مربع است که با طراحی فاخر و تولید محتوا تأثیرگذار به نمایش محصولات و جاذبه‎‌های گردشگری استان  خواهد پرداخت.

 مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع ‌دستی استان فارس افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران کمپین گردشگری زیارت «مثلث نور» طی مراسمی و با حضور مسئولان گردشگری کشور رونمایی می‌شود.

ثابت اقلیدی در خصوص طرح «مثلث نور» گفت: در کمپین یا پویش گردشگری زیارت «مثلث نور» استان‌های فارس (شهر شیراز با حرم مطهر شاهچراغ (ع))، قم( شهر قم حرم مطهر فاطمه معصومه (س)) و خراسان رضوی( مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا(ع)) به عنوان حرم‌های مطهر حضور دارند و در تلاشیم تا با اجرای این طرح شاهد رونق بیشتر گردشگری زیارت در این سه استان باشیم.

وی همچنین با اشاره به دیگر برنامه‌های رونمایی گفت: رونمایی از کمپین «این به اون در» ترویج اندیشه ژرف و فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری پیرامون ضرورت معرفی سنگ نگاره‌های پیروزی ایرانیان بر بیگانگان (شاپور ساسانی بر والرین رومی)، رونمایی از بسته‌های سفر و تورهای عشایری با هماهنگی و توافق انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کشور، رونمایی از ضوابط و مقررات تورهای عشایری، رونمایی از پکیج تور عشایری با توافق استان‌های خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد و همچنین رونمایی از طرح گردشگری کودک و آکادمی گردشگری خوراک از برنامه‌های قابل اجرا در نمایشگاه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان فارس همچنین رونمایی از وب سایت اطلاع‌رسانی جاذبه‌های گردشگری فارس، رونمایی از فیلم ۵ دقیقه‌ای صنایع دستی و هنرهای سنتی و همچنین کتابچه محصولات صنایع دستی با QR کد و رونمایی از کلیپ موزیکال گردشگری کودک با عنوان فسقلی‌های جهانگرد(با زیر نویس فارسی ویژه کودکان عادی و ناشنوا رده سنی ۵ تا ۹ سال) را از دیگر برنامه‌های عنوان کرد که در نمایشگاه گردشگری تهران به اجرا در می‌آید.

ثابت اقلیدی ادامه داد: همچنین در مدت زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران از پروژه کاربردی و استفاده از هوش مصنوعی در حوزه گردشگری، طرح گردشگری هوشمند و نقشه GAS ساماندهی سرویس‌های بهداشتی رونمایی می‌شود.

انتهای پیام
captcha