ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور دنیاست
کد خبر: 4197363
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
ایمانیه:

ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور دنیاست

استاندار فارس ایران اسلامی را مستقل‌ترین کشور در دنیا توصیف کرد و افزود: این مسئله را تمام جهانیان قبول دارند.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با سراسر کشور مراسم بزرگداشت سالروز ورود امام(ره) به کشور امروز، 12 بهمن در شیراز برگزار شد. این مراسم با رژه موتوری و خودرویی از فرودگاه شیراز به سمت گلزار شهدا آغاز شد و در ادامه مراسم با گلباران و عطرافشانی مزارهای مطهر شهدا با حضور جمعی از مسئولان استان فارس ادامه یافت.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در این مراسم ضمن تکریم یاد شهدا و گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، شعار اصلی انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را یادآور شد و ایران اسلامی را مستقل‌ترین کشور در دنیا توصیف کرد و افزود: این مسئله را تمام جهانیان قبول دارند.

وی بر لزوم یادآوری و مقایسه شرایط قبل و بعد از انقلاب به خصوص برای نسل جدید تأکید کرد و افزود: کسانی که بعد از انقلاب متولد شده‌اند شاید ندانند که شرایط دوران پهلوی به خصوص آزادی چگونه بوده است و ممکن است به ما کنایه بزنند که امروز فلان چیز آزاد نیست در صورتی که این مقایسه بیشتر به طنز شباهت دارد.

ایمانیه با اشاره به شعار سوم انقلاب اسلامی یعنی جمهوری اسلامی نیز گفت: باید قرار کنیم آنچه که شایسته اسلام بوده را تاکنون نتوانسته‌ایم انجام دهیم و تا رسیدن به جایگاه اصلی راه زیادی داریم و باید تلاش‌های زیادی انجام دهیم.

استاندار فارس در عین حال با ذکر این نکته که تلاش‌های فراوانی صورت گرفته به طوری که وضعیت نسبت به قبل از انقلاب اصلاً قابل قیاس نیست، گفت: با تمام این اقدامات، هنوز با آنچه که شایسته نام اسلام است، فاصله داریم.

ایمانیه با اشاره به کامل بودن دستورات دین اسلام تأکید کرد: دین اسلام برای تأمین دنیا و معیشت مردم در این دنیا و هم برای آخرت دستورات جامع و کاملی دارد لذا اگر در جایی به مشکل و نابسامانی برخورد کردیم، دلیل ضعف اسلام نیست بلکه ضعف از مسلمانی ماست.

وی از مدیران خواست تا دائماً مسائل مختلف را آسیب‌شناسی کنند و سپس افزود: باید بررسی کنیم چرا در فلان موضوع با دستورات اسلام فاصله داریم و قطعاً با تلاش بیشتری می‌توانیم شعار سوم انقلاب اسلامی یعنی جمهوری اسلامی را به کمال بیشتری برسانیم.

استاندار فارس دلیل پیروزی انقلاب اسلامی را همین سه دلیل و شعار دانست و افزود: امسال چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین ملک‌مکان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت این ایام بیش از 200 هزار برنامه به همت سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردمی برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه این انقلاب با تدبیر و راهنمایی‌های امام راحل و همت و تلاش مردم به پیروزی رسید، راه تداوم و تثبیت انقلاب را مسئله ولایت‌مداری و حمایت و بصیرت مردم دانست.

یادآور می‌شود، در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حدائق، مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) فارس و ابراهیم بیانی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس به بیان نکاتی درباره انقلاب اسلامی پرداخت.

انتهای پیام
captcha