یک کاشی حرم امام حسین (ع) بهترین هدیه روز پدر
کد خبر: 4195815
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۱

یک کاشی حرم امام حسین (ع) بهترین هدیه روز پدر

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان فارس از هم استانی ها دعوت کرد به مناسبت میلاد امام علی (ع)، با تامین هزینه یک کاشی از طرح توسعه حرم امام حسین (ع) و حک نام پدر خود بر پشت آن، هدیه‌ای متفاوت با ارزش معنوی بالا به پدران اهداء کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از فارس، اسکندر قاسمی رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان فارس، با بیان اینکه فاز اول طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) در قالب ساخت صحن و شبستان حضرت زینب (س) حدفاصل باب القبله تا باب الراس حرم مطهر به طرف خیمه گاه حسینی با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال پیشرفت می باشد، گفت: این طرح با همت مهندسان، کارگران و استادکاران ایرانی اکنون به مرحله کاشی‌کاری رسیده است.


وی با اشاره به اینکه بر اساس اسناد و شواهد متقن به‌دست آمده از اعتاب مقدسه گواهی این موضوع است که خیران و استادکاران ایرانی در قرون گذشته، نام خود را بر پشت خشت‌ها، درها، ضرایح ودیگر اجزاء معماری حرم‌ها به یادگار ثبت می‌کردند، ادامه داد: حک نام خیر و دست‌اندرکاران احداث بنا در حرم‌های مطهر به امید بهره‌مندی از شفاعت ائمه اطهار علیهم السلام، سنتی رایج بین استادکاران ایرانی بود که افتخار ساخت وساز در اعتاب مقدسه را داشتند.


رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان فارس با بیان اینکه امروز نیز این فرصت معنوی ارزشمند برای عرض ارادت به آستان ائمه اطهار فراهم شده است، گفت: از خیران و تمامی علاقه‌مندان به خاندان عصمت و طهارت دعوت می‌کنیم به نیت هدیه روز پدر یا احسان به روح «پدران درگذشته»، هزینه یک کاشی از این صحن را که مبلغ آن ۲۰۰ هزارتومان است، نذر کنند و نام عزیزان خود را در حرم امام حسین (ع) جاودانه کنند. 


قاسمی تصریح کرد: استادکاران ایرانی که هم اکنون در کربلا مشغول اجرای طرح توسعه حرم امام حسین (ع) هستند، نام خیر یا امواتی که به نیت آنها، هزینه اهداء شده است را پشت کاشی حک و در حرم نصب می‌کنند.
وی در پایان با بیان اینکه برکت نذر معنوی خیران حرم‌ساز به چرخه اقتصاد کشور باز می‌گردد، اظهار کرد: مصالح به‌کار رفته در طرح‌های توسعه عتبات از جمله کاشی، لوستر، سیمان و دیگر مصالح از تولیدکنندگان داخل ایران تهیه و ارسال می‌شود.

 

انتهای پیام
captcha