یهودیان شیراز جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کردند
کد خبر: 4178759
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸

یهودیان شیراز جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کردند

همزمان با نقاط مختلف کشورمان تجمع یهودیان شیراز علیه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه برگزار شد که در این تجمع بر این نکته تأکید شد که حساب یهودی‌ها از صهیونیست‌ها جداست.

تجمع یهودیان شیراز در محکومیت جنایات صهیونیست‌هابه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با شهرهای تهران، اصفهان، کرمانشاه و یزد تجمع یهودیان شیراز در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه امروز، 8 آبان‌ماه در کنیسه ربیع‌زاده شیراز برگزار شد.

امیرعلا سالاری، رئیس انجمن کلیمیان شیراز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت: امروز تجمعی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در جنگ غزه و اعلام انزجار از جنایات صهیونیست‌ها برگزار کردیم و بیانیه‌ای هم در محکومیت این جنایات صادر کردیم.

وی با تأکید بر اینکه حساب یهودی‌ها از صهیونیست‌ها جداست، افزود: امروز در اینجا جمع شدیم تا تجدید بیعتی با رهبر معظم انقلاب داشته و هر گونه اعمال تروریستی را محکوم کنیم.

سالاری با یادآوری اینکه مراسم امروز با اقامه نماز صبحگاهی آغاز شد، گفت: این برنامه به صورت همزمان در اصفهان، تهران، کرمانشاه، یزد و شیراز برگزار شده است.

رئیس انجمن کلیمیان شیراز با بیان اینکه رژیم صهیونیستی رژیم غاصبی است که فلسطین را اشغال کرده است، گفت: ما یهودیان این کار که فلسطینی‌ها را از خانه خود بیرون کرده‌اند، محکوم می‌کنیم و هیچ‌گونه حمایتی از این اعمال شنیع نداریم.

وی با تأکید بر اینکه بی‌شک یهودیان ایران و تمام یهودیان دنیا کشتار کودکان و زنان بی‌پناه را محکوم می‌کنند، افزود: به خصوص جنایت بمباران بیمارستان المعمدانی غزه را به شدت محکوم می‌کنیم چرا که این جنایت قلب همه مردم را به درد آورد.

سالاری با بیان اینکه آوارگی کودکان فلسطین در خیابان اشک در چشمان همه ما جاری کرده است، گفت: امروز جمع شده‌ایم تا اعلام همبستگی به فلسطینیان داشته باشیم و از آنان حمایت کنیم و خواستار آتش‌بس فوری هستیم.

وی با تصریح اینکه درخواست ارسال مواد غذایی و سوخت و دارو به مردم غزه داریم، گفت: در این زمینه فراخوانی ارسال کردیم و در حال حاضر کمک‌های مردمی آماده است و منتظریم تا مسیر انتقال این کمک‌های یهودیان ایران به مردم غزه باز شود.

امین دوستان، دبیرکل انجمن کلیمیان شیراز نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت: این مراسم با توجه به وقایع اخیر نوار غزه به همت انجمن کلیمیان شیراز و شورای روحانیت‌ آن‌ها برگزار شده است تا جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کنیم.

وی تأکید کرد: مسلماً در هر دین توحیدی قتل و کشتار محکوم و گناه است و یکی از دستورات اکید و اولیه دین یهودیت این است که هم نوع خودت را دوست بدار. این یک بحث ماجراست که ما را الزام به حضور در چنین تجمعی کرده است اما هدف اصلی ما از برگزاری این تجمع آن است که نشان دهیم یهودیت به عنوان یک دین الهی از صهیونیسم به عنوان یک نظام سیاسی کاملاً جداست.

دوستان بیان کرد: برخی متأسفانه این دو را به همدیگر نزدیک می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود که رژیم صهیونیستی بخواهد مظلوم‌نمایی کند و با یک چهره حق به جانب ماجرا را به شکلی نشان دهد که مشکل در فلسطین مذهب است در صورتی که چنین نیست.

دبیرکل انجمن کلیمیان شیراز تأکید کرد: باید نشان دهیم وقایع فلسطین و غزه مذهبی نیست بلکه مشکل زیاده‌خواهی، غصب و اشغال یک سرزمین توسط یک نظام سیاسی صهیونیستی است.

کامران سلباروخ، رئیس شورای روحانیت شیراز هم در این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت: اساساً پایه و اساس دین یهود بر یک جمله که هم نوع خود را دوست داشته باش، پایه‌گذاری شده است لذا وقتی مشاهده می‌کنیم کسانی به نام یهود اما پا روی این اساس می‌گذارند و تلاش می‌کنند تا وجهه یهود را در دنیا خراب نشان دهند، اعتراض خود را اعلام می‌کنیم.

وی بیان کرد: ما وظیفه داریم به نحوی از خودمان یک عمل و رفتاری نشان دهیم که ثابت کند جنایات و اعمال رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان مورد تأیید یهود و دین نیست. صهیونیسم یک نظام سیاسی است و هیچ کاری به دین یهود ندارد و دین یهود بزرگترین مخالف جنگ و اجحاف و تعدی است.

بیژن معین، یکی از کلیمیان شرکت‌کننده در این مراسم هم به خبرنگار ایکنا گفت: ما امروز اینجا آمدیم تا بگوییم از کار رژیم اشغالگر قدس به دلیل آدم‌کشی‌ها و کشتار زنان و کودکان ناراحت هستیم و آن را محکوم می‌کنیم.

فریبا لری‌زاده، هم دیگر عضو شرکت‌کننده در این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت: ما از صهیونیست‌ها جدا بوده و همراه مردم غزه هستیم و هر کمکی از ما بر آید برای آنان انجام می‌دهیم و حمایت خود را از آنان اعلام کرده و با آنان ابراز همدردی می‌کنیم.

استر ضربی، عضو بانوان نجمن کلیمیان شیراز هم به خبرنگار ایکنا گفت: انسان‌کشی یک جنایت است و در تمام ادیان الهی محکوم است و هیچ دینی کشتار کودکان بی‌گناه را نمی‌پذیرد. خواستار برقراری صلح در دنیا هستیم.

فرید عطار، هم بانوی دیگر شرکت‌کننده این تجمع کلیمیان بود که به خبرنگار ایکنا گفت: امروز در حمایت از کودکان بی‌گناه و زنان بی‌پناه فلسطین گردهم آمدیم تا یکپارچگی خود را با آنان اعلام کنیم. مردمان غزه واقعاً بیگناه هستند و دیدن جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه برایم واقعاً‌ دردآور است و با مشاهده آن‌ها گریه می‌کنم.

در بخش پایانی این تجمع نیز بیانیه جامعه کلیمیان شیراز قرائت شد که در این بیانیه آمده  است:

به نام خدا

چنین فرمود خداوند: عدل و انصاف روا داشته و غصب شده را از دست ظالم رهایی دهید. (ارمیا نبی 3:22)

ما یهودیان ایران همگام با همه یهودیان آزاده‌خواه جنایات رژیم صهیویسنیی را محکوم کرده و دولت‌های حامی این رژیم را شریک این جنایت و کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین می‌دانیم و رفتارهای این رژیم سفاک را بر خلاف آموزه‌های یهودیت و تورات مقدس دانسته و ضمن همدردی با مردم مظلوم و ستمدیده غزه که مدت‌هاست در محاصره رژیم صهیونیستی بوده و از حداقل شرایط لازم برای ادامه زندگی (آب، خوراک و سوخت) محرومند و طی هفته‌های اخیر به صورت شبانه‌روزی مورد تهاجم و بمباران بی رحمانه این رژیم می‌باشند، عمیقاً ابراز تأسف می‌نماییم و ضمن تجمع در کنیسه‌ها شهرهای یهودی‌نشین ایران؛ تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، یزد و... نکات زیرا را به تمامی دولت‌ها، ملت‌ها و مجامع بین المللی یادآور می‌شویم:

1- ارتکاب جنایت و جرائم جنگی توسط رژیم سفاک صهیونیستی مورد تقبیح تمام ادیان و آزادگان جهان بوده و اقدامات رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر هیچ‌گونه نسبتی با دین یهود و باورهای یهودیت نداشته و ندارد.

2- حمایت دولت‌های استعماری از رژیم صهیونیستی ضمن مفتضح ساختن آن‌ها نزد ملت‌ها، آن‌ها را نیز شریک جرم رژیم صهیونیستی ساخته و مسئولیت این جنایات و کشتار افراد بی دفاع را به عهده آنها محول می‌سازد.

3- سکوت و انفعال دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی و مجامع حقوق بشر در قبال جنایات صورت گرفته از طرف رژیم صهیونیستی، مصداق بارز شناسایی وضعیت موجود بوده و مسئولیت بین‌المللی دولت و سازمان‌های منفعل را به همراه دارد.

4- ما خواستار آتش‌بس فوری و توقف جنایات رژیم صهیونیستی اعم از قتل عام کودکان، زنان و هدف قرار گرفتن افراد و اماکن غیرنظامی و اماکن مقدس می‌باشیم و درخواست رفع فوری محاصره غزه جهت ارسال دارو، غذا و سوخت و... و امدادرسانی به ساکنین دردمند این منطقه را داریم.

به امید برقراری صلح، آرامش و امنیت و عدل و انصاف در کل جهان.

انتهای پیام
captcha