درخواست مردم را بشنویم
کد خبر: 4169578
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷

درخواست مردم را بشنویم

معاون قضایی دادگستری فارس با اشاره به اهمیت توجه به نیازهای مردم گفت: ما به عنوان کارگزاران این نظام موظفیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم و باید با سعه صدر سخنان و درخواست‌های مردم را بشنویم و نسبت به حل و فصل دعاوی اقدام کنیم.

مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی سرچهانبه گزارش ایکنا از فارس،‌ به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، یوسف نیکنام، معاون قضایی دادگستری استان فارس امروز، 27 شهریورماه در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی سرچهان تصریح کرد: دادگستری استان فارس سعی کرده است تا در تمام نقاط استان بتواند خدمات قضایی را به نحو مطلوبی ارائه کند.

وی افزود: رئیس کل دادگستری فارس نیز ضمن عنایت ویژه به شهرستان‌های استان فارس با جدیت پیگیر رفع مشکلات حوزه‌های قضایی و ایجاد و راه‌اندازی دستگاه‌های خدمات‌رسان قضایی از جمله پزشکی قانونی، ثبت اسناد و املاک و نوسازی بناهای دادگستری شهرستان‌های استان فارس است.

نیکنام از آغاز احداث ساختمان جدید دادگستری شهرستان سرچهان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اعتبارات لازم جهت ساخت و احداث این بنا جذب و با قول مساعد ریاست قوه قضائیه قسمتی از اعتبارات آن تأمین شده است و امیدواریم با توجه به این که بخشی از پروژه ملی تعریف شده است از طریق شورای تأمین استان نیز این موضوع پیگیری شود.

معاون قضایی دادگستری استان فارس اظهار کرد: مردم با حجمی از مشکلات به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند و ما به عنوان دستگاه خدمات‌رسان قضایی وظیفه رسیدگی به تظلمات و اختلافات مردم و اجرای عدالت را برعهده دارد.

وی بیان کرد: ما به عنوان کارگزاران این نظام موظفیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم و باید با سعه صدر سخنان و درخواست‌های مردم را بشنویم و نسبت به حل و فصل دعاوی اقدام کنیم.

نیکنام در ادامه به موضوع قضازدایی با  استفاده از ظرفیت صلح و سازش نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی به دنبال حکم محکومیت افراد و فیصله دادن به اختلافات با صدورحکم قضایی صِرف نیست؛ بلکه به دنبال رفع و حل مشکلات مردم است و در این راستا لازم است با تعامل میان افراد و با استفاده از ظرفیت بزرگان، ائمه جمعه و جماعات و ریش سفیدان در جهت صلح و سازش و حل و فصل خصومت‌ها تلاش کند و فرهنگ غنی اصلاح ذات‌البین را توسعه دهد.

وی با بیان اینکه دادگستری تلاش می‌کند تا مردم به خدمات قضایی راحت‌تر و آسان‌تر دسترسی داشته باشند و اعتماد و اطمینان مردم به این دستگاه افزایشیابد؛ به برخی از اقدامات دادگستری استان فارس در این زمینه از جمله دادرسی آنلاین، خدمات الکترونیکی بدون کاغذ و غیره اشاره کرد.

معاون قضایی دادگستری استان فارس خطاب به رئیس جدید حوزه قضایی سرچهان افزود: اجرای دقیق سند تحول قضایی، پیگیری حقوق عامه، حمایت از تولید و شرکت‌های دانش‌بنیان، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و معنوی و فرهنگی، تعامل با سازمان‌ها و ادرات ضمن حفظ استقلال دستگاه قضا، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای دسترسی آسان مردم به خدمات الکترونیک قضایی و همچنین اتقان آرای قضایی را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهد.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم از تلاش‌های غلامرضا داودی، رئیس حوزه قضایی سرچهان قدردانی و با حکم رئیس قوه قضائیه قاضی عبدالغفار ابراهیم‌زاده به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی سرچهان منصوب شد.

انتهای پیام
captcha