شاهراه توسعه اقتصاد کشور حرکت به سمت صنایع پیشرفته است
کد خبر: 4143326
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴

شاهراه توسعه اقتصاد کشور حرکت به سمت صنایع پیشرفته است

رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه شاهراه توسعه اقتصاد کشور در حوزه صنعت، حرکت به سمت صنایع پیشرفته و نوین و تلاش در جهت جبران عقب‌ماندگی‌هاست، گفت: این مهم باید با اولویت‌بندی و سرمایه‌گذاری دنبال شود.

نشست تخصصی «بررسی چگونگی حمایت از تحقیقات و صنایع پیشرفته در استان فارس»به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نشست تخصصی «بررسی چگونگی حمایت از تحقیقات و صنایع پیشرفته در استان فارس» امروز، 3 خردادماه با حضور حمیدیان رئیس اتاق بازرگانی فارس، نادری منش رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، ایزدی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت فارس، وطن‌دوست قائم مقام مدیر عامل و هیئت همراه و تنی چند از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس در سالن اجتماعات این اتاق برگزار شد.

در این جلسه محمدصادق حمیدیان، رئیس اتاق بازرگانی فارس با تأکید بر سهم استان‌ها در تولید ناخالص داخلی، یکی از راه‌های ارتقای آن در اقتصاد کشور را توجه به صنایع پیشرفته و بالابردن سهم صنایع پیشرفته در تمام حوزه‌های صنعتی عنوان کرد و گفت: سال‌هاست که ارتقای جایگاه صنعتی و به‌ویژه بهره‌گیری از صنایع پیشرفته در کشور مورد غفلت قرار گرفته و در مجموعه دولت و بخش خصوصی توجهی به سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی‌های نوین معطوف نبوده است و در حال حاضر شاهراه توسعه اقتصاد کشور در حوزه صنعت، حرکت به سمت صنایع پیشرفته و نوین و تلاش در جهت جبران عقب‌ماندگی‌هاست که این مهم باید با اولویت‌بندی و سرمایه‌گذاری دنبال شود.

وی افزود: هم‌اینک ما در استفاده از تکنولوژی نسل یک و به ندرت دو هستیم درحالی که نسل چهار تکنولوژی در دنیا در حال استفاده است لذا ما در اتاق بازرگانی فارس آمادگی داریم در جهت پیشرفت و رشد استان در حوزه صنایع پیشرفته همکاری لازم را داشته باشیم.

محسن نادری‌منش، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) نیز گفت: یکی از بحث‌های جدی در صندوق علاوه بر تولید صنایع پیشرفته، تولید همه‌جانبه و متوازن در مناطق مختلف کشور و افزایش تعاملات است تا بتوانیم در مناطق مختلف بر اساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایشان تولید را رونق ببخشیم و چند صنایع هایتک و بزرگ و پیشرفته را راه‌اندازی کنیم. با توجه به افزایش ۵ برابری سقف اعطای تسهیلات به ۲۵ میلیارد تومان رسیده که این سقف در حال افزایش است.

ایزدی، مدیرکل صمت فارس هم در این نشست گفت: رفع موانع و مشکلات و توسعه صنایع پیشرفته و بنگاه‌های اقتصادی رشد تولید و مهار تورم را به همراه دارد. چنانچه شرکت‌های دانش‌بنیان استان مورد حمایت جدی قرار گیرند، به‌طور قطع می‌توانیم ساز و کار مناسبی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی رشد تولید و مهار تورم بیابیم.

انتهای پیام
captcha