استرداد 7700 میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی فارس
کد خبر: 4143010
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۸

استرداد 7700 میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی فارس

مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه تسریع در استرداد مالیات یکی از شاخص‌های تکریم ارباب‌رجوع است، گفت: سال گذشته بیش از ۷۷۰۰ میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی و صادرکنندگان استرداد شد.

حمیدرضا محمدابراهیمی، مدیرکل امور مالیاتی فارسبه گزارش ایکنا از فارس،‌ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل امور مالیاتی فارس، حمیدرضا محمدابراهیمی، مدیرکل امور مالیاتی فارس امروز، ۲ خرداد گفت: یکی از گلایه‌های فعالان اقتصادی، دیرکرد در استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده بود که با رویکرد جدید نظام مالیاتی و پس از اصلاحاتی که در قانون مالیات بر ارزش‌افزوده صورت گرفت، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده به‌شدت سرعت گرفت.

وی اضافه کرد: این اداره‌کل با تاکید بر اینکه استرداد باید در زمان‌بندی خودش و با جلوگیری از اطاله رسیدگی پرونده‌ها انجام شود و با عنایت به اهمیت موضوع استرداد مالیات صادرکنندگان، این ۵ هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال به صادرکنندگان مسترد شده است.

ابراهیمی تأکید کرد: تلاش این اداره‌کل بررسی و رفع موانع تولید و حل مسائل مالیاتی کلیه فعالان اقتصادی بر مبنای تعامل و همکاری است و سعی ما بر این است که استرداد مالیات به صادرکنندگان در حداقل زمان ممکن انجام شود.

مدیرکل امور مالیاتی فارس بیان کرد: چنانچه مؤدیان در روند انجام استرداد مالیاتی با مشکلی مواجه شدند، موضوع را از طریق مرکز ارتباطات مردمی ۱۵۲۶ این اداره‌کل، برای رسیدگی مطرح کنند.

انتهای پیام
captcha