تشکیل پرونده قضایی علیه ترک فعل 10 مدیر سابق و فعلی فارس
کد خبر: 4134298
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷

تشکیل پرونده قضایی علیه ترک فعل 10 مدیر سابق و فعلی فارس

رئیس کل دادگستری استان فارس در راستای اقدامات دستگاه قضایی استان در حوزه مقابله با فساد از تشکیل پرونده ترک فعل، قصور و تقصیر علیه 10 مدیر فعلی و سابق استان در یک سال گذشته خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس امروز، 26 فروردین از تشکیل پرونده ترک فعل، قصور و تقصیر علیه 10 مدیر فعلی و سابق استان در یک سال گذشته خبر داد و گفت: تمامی پرونده های تشکیل شده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز منجر به صدور قرار جلب به دادسرای شده است.

وی تصریح کرد: در 4 پرونده با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور و سایر پرونده‌ها بر اساس گزارش ضابط و شکایت شاکی خصوصی تشکیل شده است.

موسوی به اتهامات مطرح در این پرونده‌ها اشاره کرد و افزود: اتهامات مالی، تحصیل مال از طریق نامشروع، اخذ وجوه بر خلاف قانون، عدم رعایت اصول ایمنی و تصدی بیش از یک شغل موضوعات پروند‌ه‌های مذکور است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به اینکه مبارزه با فساد یکی از محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر آن تأکید شده است، گفت: مبارزه قاطع با فساد جزو لاینفک و از وظایف مهم دستگاه قضایی است و این روند در دادگستری فارس با تشکیل شعب ویژه رسیدگی به این دسته از جرائم در دادسرا ، محاکم عمومی و انقلاب و تجدید نظر استان و همچنین برنامه‌های مدون نظارتی با جدیت ادامه دنبال می‌شود.

موسوی بر نظارت دقیق رئیس و مسئولان قضایی استان و قضات در چارچوب قوانین نظارتی و رعایت ضوابط اداری تأکید کرد و افزود: اجرای دقیق دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها و توصیه‌های ریاست قوه قضائیه در خصوص شناسایی گلوگاه‌های فسادزا، مبارزه قاطعانه و قانونی با فساد و ضرورت رسیدگی به موقع به این قبیل پرونده‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: با اتمام رسیدگی‌های و قطعیت آرای صادره در صورت تطبیق پرونده‌های مذکور با ماده 36 قانون مجازات اسلامی جزئیات پرونده‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام
captcha