طرح‌های فرودگاه‌های فارس برای ایام نوروز و ماه رمضان
کد خبر: 4130381
تاریخ انتشار : ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵

طرح‌های فرودگاه‌های فارس برای ایام نوروز و ماه رمضان

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس به تشریح برنامه‌ریزی‌های این مراکز برای ایام نوروز و ماه رمضان پرداخت و گفت: تلاش کردیم از برنامه‌های کلیشه‌ای اجتناب و نوآوری و خلاقیت در استقبال از گردشگران نوروزی به عمل آوریم.

بازدید مصلحی‌فر از فرودگاه‌ شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، فخرالدین کشاورز، مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس امروز، 9 فروردین در بازدید میدانی محمدعلی مصلحی‌فر، ناظر معاونت گردشگری استانداری فارس از وضعیت فرودگاه شیراز از تفاوت محسوس نوروز امسال با سال‌های گذشته خبر داد و افزود: تلاش کردیم طبق تاکید معاونت گردشگری از برنامه‌های کلیشه‌ای اجتناب و نوآوری و خلاقیت در استقبال از گردشگران نوروزی به عمل آوریم و همت مضاعفی برای جلب رضایت مسافران از خدمات فرودگاه داشته باشیم.

وی اظهار کرد: پخش موسیقی زنده، اجرای مراسم سال تحویل، اجرای کلیپ و نمایش، اهدای هدیه به کودکان، برگزاری ایستگاه پذیرایی افطار و...از جمله برنامه‌های ویژه نوروز ۱۴۰۲ استو

کشاورز با بیان افزایش ۶ درصدی مسافران فرودگاه گفت: برای ۲۲ نقطه در کشور پرواز وجود دارد که بیشترین میزان ورودی و خروجی‌ها به تهران، مشهد، کیش اختصاص دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های فارس اظهار کرد: تقویت جاذبه‌های بصری و تابلوهای راهنما، برگزاری کلاس آموزشی برای متصدیان جهت پاسخگویی کامل و راهنمایی و میزبانی بهتر از گردشگران نوروزی از دیگر برنامه‌های نوروز بود و چند تاخیر پیش آمده در پرواز نیز با اسکان مسافرین در هتل همراه بود.

وی ادامه داد: در ترمینال داخلی سعی شده است سرعت تخلیه بار بالا باشد و با افزایش تعداد چرخ دستی‌ها برای حمل بار، زمان کمتری از مسافران تلف شود و سیستم تاکسیرانی نیز با نوسازی و بهسازی جلب رضایت مسافران را فراهم کند.

کشاورز گفت: به زودی ۴۰ دستگاه تاکسی سورن به حمل و نقل فرودگاه با تمرکز بر ترمینال خارجی جهت سفرهای برون شهری اضافه خواهد شد.

وی همچنین در حاشیه بازدید ناظر معاونت گردشگری استانداری از ترمینال خارجی نیز به موضوع طرح تحول این ترمینال اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در شش ماه اول سال ۱۴۰۲ رنگ‎آمیزی و نورپردازی‌های سقف، و فضاسازی داخلی این ترمینال به اتمام خواهد رسید.

 کشاورز بیان کرد: پرواز شیراز مسقط و پروازهای حوزه خلیج فارس بیشترین پروازهای خارجی را در بر می‌گیرد که متقاضی از شمال کشور نیز دارد. بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شرکت هوایی سامان ایر تاجیکستان، تمهیدات لازم برای راه‌اندازی پروازهای شیراز - دوشنبه و بالعکس نیز در دست اقدام است.

 وی با اشاره به تأکید معاونت گردشگری استانداری در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برای غرفه‌داران و رانندگان تاکسی و همچنین طرح نوسازی تاکسی‌های فرودگاه گفت: پس از اتمام تعطیلات تمامی موارد پیگیری و انجام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های فارس تصریح کرد: علاوه بر این‌ها دو دستگاه خودپرداز ارزی (توریست کارت) با قابلیت دریافت یورو، دلار و پوند و تحویل ریال در سالن ورودی و ترانزیت ترمینال خارجی نصب و آماده استفاده گردشگران خارجی است.

کشاورز در پایان بیان کرد: هماهنگی‌های لازم جهت راه‌اندازی دفتر گردشگری سلامت در ترمینال خارجی با هدف ساماندهی کانترهای این حوزه انجام شده و طبق برنامه‌ریزی پس از اتمام طراحی داخلی از اوایل اردیبهشت‌ماه دفتر شروع به کار خواهد کرد.

انتهای پیام
captcha