کد خبر: 4105272
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲

بررسی مشکلات 6 طرح گردشگری در فارس

در راستای رونق اقتصادی و تحقق شعار سال، در هفتمین جلسه پنجره واحد تخصصی پروژه‌های گردشگری استان فارس، مشکلات 6 طرح گردشگری بررسی شد.

محمد فرخ‌زاده، معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، در راستای تحقق شعار و رونق اقتصادی، هفتمین جلسه پنجره واحد تخصصی پروژه‌های حوزه گردشگری استان فارس امروز، 16 آذرماه با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار و مشکلات ۶ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری بررسی شد.

محمد فرخ‌زاده، معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس در این رابطه گفت: برگزاری جلسات پنجره واحد حوزه گردشگری در ماه‌های اخیر با هدف بررسی تخصصی مشکلات پروژه‌های این حوزه برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: جلسه پنجره واحد تخصصی حوزه گردشگری با حضور مشاور استاندار و دبیر قرارگاه جهادی اشتغال، نماینده دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانداری فارس، راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، آب منطقه ای، امور اراضی استان فارس، شهرداری منطقه ۱۰ شیراز و شهردار هماشهر برگزار شد.

 فرخ‌زاده با اشاره به اینکه طرح پارک طبیعت گردشگری عشایر در روستای شش پیر شهرستان سپیدان یکی از موارد بررسی شده در این جلسه بود، گفت: این طرح که با مشکل عدم پاسخ استعلام مواجه بود با حضور دستگاه‎های متولی اداره‌کل میراث فرهنگی، علوم پزشکی و سازمان آب منطقه‎ای بررسی و با توجه به پاسخ مثبت استعلام سازمان آب منطقه‌ای مقرر شد این استعلام در مدت یک هفته با نظر مساعد به صورت کتبی به دستگاه‌های مربوطه اعلام شود.

معاون استاندار فارس ادامه داد: در این جلسه همچنین مشکلات سهم خدمات و تفکیک زمین یک مجموعه گردشگری در شهر هماشهر شهرستان سپیدان با حضور شهردار این شهر بررسی و مقرر شد شهرداری هماشهر از سرمایه‌گذار تعهدی کتبی مبنی بر عدم تفکیک زمین اخذ کند؛ سرمایه‌گذار نیز متعهد شد اقدام اجرایی در فاز اول این مجموعه را که مصوب شورای برنامه‌ریزی استان است را آغاز کند و از هرگونه ساخت و ساز و اقدام عمرانی در فاز دوم و مابقی زمین تا تعیین تکلیف از مراجع ذیصلاح خودداری کند. صدور پروانه نیز پس از اجرای دو شرط مذکور انجام خواهد شد.

به گفته وی، مشکلات مربوط به هزینه تفکیک اراضی در طرح گردشگری هتل پنج ستاره دارنگ در شهرستان شیراز نیز طی رایزنی با اداره‌کل میراث فرهنگی و شهرداری منطقه ۱۰ شیراز به عنوان دستگاه‌های متولی بررسی و مقرر شد، مشکلات موجود از سوی دستگاه‌های متولی بررسی و رفع شود.

فرخ‌زاده افزود: با توجه به اینکه سرمایه‌گذار همه موارد مربوط به تغییر کاربری، کمیسیون ماده ۵ و شورای برنامه‌ریزی استان را اخذ کرده است، شهرداری منطقه ۱۰ باید طی مدت ۲ هفته پس از تکمیل مدارک سرمایه‌گذار نسبت به صدور پروانه ساختمانی مطابق قوانین و ضوابط مربوط به ماده ۱۲ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی برابر معافیت‌های قانونی اقدام و نتیجه را به معاونت گردشگری استانداری اعلام کند.

 معاون استاندار فارس همچنین از رفع مشکل عدم صدور پاسخ استعلام مجتمع خدمات رفاهی تیرپارک در شهرستان شیراز خبر داد و افزود: با توجه به اینکه قانون فاصله بین دو مجتمع خدمات رفاهی حذف شده است، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به طراحی هندسی و ایمنی راه مورد نظر اقدام و نتیجه را طی مدت ۲ هفته به معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس اعلام کند.

 وی با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به عدم تغییر کاربری مانع اجرای پروژه مجتمع گردشگری دیگری در روستای سربست شهرستان سپیدان شده بود، گفت: در هفتمین جلسه پنجره واحد پروژه‌های گردشگری مقرر شد اداره‌کل میراث فرهنگی طی نامه‌ای نسبت به ارسال مجدد پرونده با تغییر ضوابط یکی دیگر از کاربری‌های گردشگری متناسب با متراژ و کاربری زمین به کمیسیون مساعدت لازم با سرمایه‌گذار داشته باشد.

معاون گردشگری استانداری فارس رفع مشکلات مربوط به عدم استعلام یک مجتمع گردشگری در شهرستان رستم را از دیگر موارد بررسی شده در این جلسه برشمرد و افزود: مقرر شد اداره‌کل راه و شهرسازی استان ظرف مدت یک هفته موضوع را پیگیری و پاسخ استعلام را به اداره‌کل ثبت اسناد و املاک ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha