کد خبر: 4105175
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹

جهاد تبیین با محوریت اصل نظام تعریف شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اصل نظام جمهوری اسلامی تجسم قرآن است و ساختار و دموکراسی باید ارتقا یابد، گفت: جهاد تبیین با محوریت این موضوعات تعریف شود.

حجت‌الاسلام حسن قانع، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس امروز، 16 آذرماه در نشست نمایندگان تشکل‌های مختلف مردمی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اصل نظام جمهوری اسلامی تجسم قرآن است و ساختار و دموکراسی باید ارتقا یابد، گفت: جهاد تبیین باید با محوریت این موضوعات تعریف شود.

وی از طرح دختران «حاج قاسم» به عنوان یکی از طرح‌های موفق یاد کرد و بر لزوم تلاش شبانه‌روزی در عرصه جنگ نرم تأکید کرد و خواستار توجه گروه‌های مردمی به این مهم شد.

قانع با اشاره به دیگر فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: برپایی راهپیمایی ۱۰ کیلومتری عید غدیر که نزدیک 3 میلیون نفر در آن شرکت کردند و چندین طرح دیگر از جمله اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی است ولی از آنجا که سیاست سازمان تبلیغات عدم استفاده از نام سازمان به عنوان مجری برنامه است، لذا احساس می‌شود که سازمان تبلیغات به این طرح‌ها ورود ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی اولویت این سازمان است، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در راستای انجام رسالت خود باید همایش‌های مختلفی برای 36 شهرستان استان اجرا کند. در بخش بانوان هم باید برنامه‌های ویژه‌ای اجرا شود اما تنها یک کارشناس امور بانوان داریم.

وی در ادامه در خصوص مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان گروه‌های مردمی در خصوص حجاب اظهار کرد: مسئله تدین مردم فقط به ظاهر نیست؛ در مکتب حاج قاسم ۶ میلیون نفر پای کار بودند که فقط ۲ میلیون نفر متدین به ظاهر بودند. دل‌ها دست خداست و نصرت را خدا می‌دهد. در بدترین شرایط که فکر نمی‌کردیم، انقلاب شد.

قانع در پایان با اشاره به اینکه مسئله فرهنگی مانند سایر مسایل مهندسی قابل نقشه‌کشی و غیره نیست و با گفت‌وگو و مطالبه قابلیت اجرایی دارد، گفت: به طور کلی از جلسات مطالبه‌گری استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha