کد خبر: 4105063
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸

بزرگترین جنگ رسانه‌ای تاریخ علیه ایران در حال انجام است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به تلاش‌های گسترده دشمنان علیه ایران اسلامی گفت: در حال حاضر بزرگترین جنگ رسانه‌ای تاریخ جهان بر علیه ایران در حال انجام است و فوت بانوی ایرانی به نام مهسا امینی نیز یک بهانه بود که مورد بهره برداری بیگانگان قرار گرفت.

اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس امروز، 15 آذرماه در مراسم تکریم و معارفه فرماندار ویژه فسا با اشاره به جهاد تبیین و شرایط امروز کشور گفت: ایران از دیرباز تاریخ پر فراز و نشیبی داشته و این سؤال مطرح است که چرا این وضعیت همواره در کشور وجود داشته است؟

وی ادامه داد: آرمان‌گرایی نظام جمهوری اسلامی همواره بهانه هجمه‌های دهه‌های گذشته به مردم ایران بوده و این سؤال مطرح است که دلیل هجمه‌های همه جانبه پیش از انقلاب اسلامی چه بوده است؟

محبی‌پور اظهار کرد: در جنگ جهانی اول و در زمان احمدشاه و جنگ جهانی دوم در زمان پهلوی دوم که آمریکایی‌ها بر ایران حکومت می کردند در هر دو جنگ جهانی ایران مورد تعرض قرار گرفت و خاک کشور از شمال و جنوب اشغال شد.

وی با بیان اینکه باید پرسید که قدرت‌های جهانی چرا دنبال هجمه به خاک کشور ما هستند، گفت: ایران مانند یک الماس گران‌بها است، موقعیت جغرافیایی و استراتژیک، منابع طبیعی و ... از ویژگی‌های مهم کشور است که چشم استکبار را گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار کرد: بر فراز ایران 3 هزار ماهواره با 300 شبکه فارسی زبان بر پا کردند که فرهنگ کشور را مورد هجمه قرار دهند و در سال‌های اخیر حداکثر فشار اقتصادی و تحریم را علیه مردم ایران به کار گرفتند که نتیجه آن خودکفایی کشور شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر نیز بزرگترین جنگ رسانه‌ای تاریخ جهان بر علیه ایران در حال انجام است و فوت بانوی ایرانی به نام مهسا امینی نیز یک بهانه بود که مورد بهره برداری بیگانگان قرار گرفت.

محبی‌پور با بیان اینکه برخی از چهره‌های شاخص از ایران خارج شده و بر علیه مردم و ایران توییت زدند با تصور اینکه کار این حکومت تمام شده است، گفت: انقلاب ما انقلاب معنوی است و وعده داده شده که پرچم این انقلاب به دست امام زمان (عج) خواهد رسید.

وی با تصریح اینکه برخی سؤال می‌کنند که چرا اغتشاشات جمع نمی‌شود، افزود: ‌اغتشاشات این دوره یک فتنه سنگین است و نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و ... باید مظلومیتشان به جهان  و مردم ایران ثابت می‌شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: فارس به جز رخداد تلخ تروریستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ(ع) در ردیف استان‌های آرام کشور در حوادث اخیر بوده است.

دشمن به دنبال کشته‌سازی است

محبی‌پور با اشاره به اینکه دشمن به دنبال کشته‌سازی بوده است، افزود: تلاش داشتند که با کشته‌سازی جمهوری اسلامی را مورد اتهام واقع و عملیات روانی در جامعه به راه بیاندازند که آشوب‌های خیابانی به راه افتد که ماموران انتظامی و امنیتی در مظلومیت کار را دنبال کردند به نحوی که آمار مجروحین نیروهای انتظامی و امنیتی به نسبت اغتشاشگران 5 به یک است و همچنین 5  نفر از این نیروهای انتظامی و امنیتی برای امنیت استان فارس تاکنون شهید شده‌اند.

وی با اشاره به فراخوان‌ اخیر برای تعطیلی بازار و مغازه‌ها، اظهار کرد: امروز قابل پذیرش نیست که عده‌ای از ترس و گروهی قلیل نیز در جهت همراهی با اغتشاشگران مغازه های خود را تعطیل کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه ماهیت دشمن اکنون بعد گذشت چند ماه از اغتشاشات مشخص شده است، گفت: در شرایط کنونی امنیت در تمام استان و شهرستان‌های فارس برقرار است و به همین دلیل تعطیلی مغازه‌ها قابل پذیرش نیست و هرکسی به فراخوان دشمن پاسخ مثبت داد انتظار نداشته باشد بتواند کسب و کار خود را ادامه دهد چون در شرایط حساس مردم را رها کرده و آب در آسیاب دشمن ریخته است.

برخورد با همراهی‌کنندگان دشمنان

وی با تأکید بر اینکه قطعاً کسانی که با دشمن همراهی کنند با مجازات‌هایی که تعیین شده مواجه خواهند شد، افزود: حساب افرادی که با فراخوان دشمن همراهی کنند مسدود و مالیات‌ها حداکثری برای آن‌ها اعمال و همچنین ممنوع‌الخروج از کشور خواهند شد. هر شغلی که در مسیر همراهی با دشمنان از ساعت 16 عصر دوشنبه، 14  آذرماه 1401 فروشگاه خود را تعطیل کرده باشد با آن‌ها برخورد جدی می‌شود.

محبی‌پور اظهار کرد: در طول 2 ماه گذشته هزار و 700 میلیارد تومان خسارت مستقیم در پی اغتشاشات به کشور وارد شده است و در استان فارس نیز در این مدت 20 میلیارد تومان خسارت مستقیم وارد شده و حدود 20 میلیارد تومان نیز برای افزایش سطح امنیت جامعه هزینه شده است و اگر کسی در مسیر پیشبرد اهداف دشمن هزینه ایجاد کرد خود نیز باید هزینه پرداخت کند و قطعا این هزینه به این افراد تحمیل می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه در این شرایط تکلیف دوست و دشمن کاملا مشخص شده است، گفت: کم کاری در ارگان‌های دولتی نیز باید ترمیم شود.

وی با تصریح اینکه در یک سال گذشته تحریم نفتی کشور شکسته شده است، افزود: بدهی دولت به صورت ماهانه با پرداخت هر ماه 13 هزار میلیارد تومان در سال جاری پرداخت شده است و شرایط پیش‌رو قطعا بهتر خواهد بود.

محبی‌پور با بیان اینکه ایران در همه عرصه‌های منابع طبیعی غنی است، گفت: قطعاً ایران مستقل و قدرتمند در آینده جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و قطعا دشمنان از این ظرفیت‌ها هراس دارد.

وی، علت تمام فشارها در 4 دهه گذشته به ایران را استقلال و آزادی دانست و گفت: کسانی که تصور می‌کنند با کوتاه آمدن در برابر غرب یا شرق وضعیت کشور بهتر خواهد شد سخت در اشتباه هستند.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: جمهوری اسلامی امروزه در عرصه‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای، علوم نوین، هوا و فضا و رتبه‌های دانشگاهی با توجه به شرایطی که به کشور ما تحمیل شده جز 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

یادآور می‌شود، در این مراسم از تلاش علیرضا فیروزی، فرماندار ویژه شهرستان فسا تقدیر و محمدصادق صفرپور به عنوان سرپرست جدید فرمانداری ویژه شهرستان فسا معارفه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha