کد خبر: 4104798
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶

تدارک 400 اردوی جهادی پزشکی در مناطق کم برخوردار فارس

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با اشاره به اهتمام مدافعان سلامت در ارائه خدمات جهادی گفت: با همت کانون بسیج جامعه پزشکی، پیش‌بینی ۴۰۰ اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار استان در سال ۱۴۰۱ شده است.

اردوی جهادی پزشکی، بیمارستان صحرائیبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حسین صمصام، رئیس بسیج جامعه پزشکی فارس امروز، 14 آذرماه گفت: سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس برای هر کانون بسیج، 8 اردوی جهادی را در سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته است به این معنی که حدود ۴۰۰ اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار برگزار می‌شود و پیش‌بینی شده به ۱۰۰ هزار نفر از مردم استان فارس، خدمات سلامت‌محور رایگان ارائه شود.

وی، وظیفه سازمان بسیج جامعه پزشکی را جذب، سازماندهی و به‌کارگیری جهادگران سلامت برای گسترش فرهنگ ایثار، شهادت و تحقق دولت اسلامی عنوان کرد و افزود: این سازمان با استفاده از ظرفیت‌های متنوع جهادگران سلامت اقدام به تشکیل گروه‌های جهادی کرده و به صورت هدفمند و ماهیانه با حضور در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر به مردم خدمات بهداشتی درمانی رایگان ارائه می‌دهد.

صمصام با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بزرگترین مبارزه با آمریکا، خدمت به مردم است، ادامه داد: امروزه راه برون‌رفت از برخی از مشکلات جامعه، فعالیت‌های جهادی همراه با روحیه ایثار و فداکاری است که جهادگران سلامت، نقش مهمی را در کمک به مسئولان دانشگاه ایفا می‌کنند و همواره در هر جا که نیاز باشد، از بحران‌ها مانند سیل، زلزله و حوادث گرفته تا کمک به نیازمندان و ارایه خدمات بهداشتی درمانی تخصصی در محروم‌ترین و دورترین مناطق استان، حضور دارند.

 رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس از جمله مزایای برپایی بیمارستان‌های صحرایی را رزمایش سازمانی برای آمادگی و هم افزایی در بحران‌های احتمالی و ارزیابی منابع انسانی و تجهیزاتی، به روز کردن و آماده به کار تجهیزات بیمارستان صحرایی و تیم‌های اضطراری، کمک به توزیع عادلانه خدمات بهداشتی درمانی جهادی در استان، احصای آسیب‌های حوزه سلامت و شناخت بیماری‌های بومی و محلی و دلیل آن در مناطق هدف برشمرد.

وی با اعلام فعالیت ۲۱ کانون زیرمجموعه سازمان بسیج جامعه پزشکی در مراکز درمانی و دانشکده‌های شیراز و ۳۰ کانون در شهرستان‌های استان با عنوان کانون بسیج جامعه پزشکی اظهار کرد: هر کانون با تشکیل گروه جهادی شامل اساتید، پزشکان، پیراپزشکان و کارکنان و تعیین مناطق کم برخوردار، برای مدت یک سال به صورت ماهیانه به مردم آن مناطق خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌کند.

 صمصام، شناسایی و رفع مشکلات بهداشتی درمانی بومی آن مناطق در کنار خدمات سلامت محور را از دیگر برنامه‌های این اردوهای جهادی برشمرد و گفت: همچنین تیم‌های جهادی با حضور در میان مردم و برقراری ارتباط مستمر، برای امیدآفرینی و ایجاد نشاط در این مناطق تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امروز در کشور، رقابت مشروع و مقبول از نظر مردم و ما فقط رقابت برای خدمت به مردم است، گفت: به صورت ماهیانه در روزهای تعطیل نیز در یکی از درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، درمانگاه‌های جهادی با حضور اساتید و پزشکان و جهادگران سلامت برگزار می‌شود و بیمارانی که نیاز به ادامه درمان داشته باشند، به این درمانگاه‌ها ارجاع داده می‌شوند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس، گسترده‌ترین برنامه‌های جهادی این سازمان را برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی جهادی عنوان کرد که طی روزهای اخیر نیز در روستای «کتک» شهرستان ارسنجان، شاهد آن بودیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha