کد خبر: 4103393
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶

منشور اخلاقی فرهنگ شهروندی تدوین شود

شهردار شیراز با بیان اینکه گسترش فرهنگ شهروندی از وظایف شهرداری است، گفت: باید در این راستا یک‌ منشور اخلاقی تدوین شود.

بازدید شهردار شیراز از سازمان فرهنگیبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی، شهردار شیراز امروز، 8 آذرماه به همراه رضا محمدیان، رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی این کلانشهر از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بازدید و طی جلسه‌ای با رئیس، معاونین و مدیران این سازمان در جریان آخرین وضعیت فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های آتی این حوزه قرار گرفت.

در این جلسه که به بررسی برنامه‌های انجام شده و طرح‌های آینده پرداخته شد، رویکرد راهبردی و سیاستگذاری بخش های فرهنگی هنری، گردشگری و زیارت، ورزشی و تفریحات سالم، اجتماعی، عمرانی، ارتباطات و دیگر برنامه‌ و رویکردهای وابسته به این سازمان پردازش شد.

محمدحسن اسدی، شهردار شیراز در این دیدار با رئيس و مجموعه مدیریتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با تأکید بر گسترش فرهنگ و اخلاق شهروندی گفت: باید افق و نقشه راه حوزه فرهنگ شهرداری شیراز معین باشد که برای این نقشه راه، می‌توان از بستر برنامه ۱۴۰۴ شورای اسلامی شهر استفاده کرد.

وی با بیان اینکه گسترش فرهنگ شهروندی از وظایف شهرداری است، گفت: باید در این راستا یک‌ منشور اخلاقی تدوین و برای بسترسازی در فرهنگ شهروندی نخست تبعیت‌پذیری و تعهد در منشور کارمندی مدیریت شهری ایجاد شود.

برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی موزه شهرداری و شهر جهانی صنایع‌دستی شیراز از دیگر مواردی بود که مدیر ارشد شهری به آن پرداخته و بر نقش‌آفرینی شهرداری کلانشهر شیراز در همه حوزه‌ها به‌ویژه سرمایه‌گذاری ورزشی نیز تأکید کرد.

به اعتقاد اسدی، تقویت زیرساخت‌های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی و ایحاد درآمد پایدار، توجه به اقشار مختلف به‌ویژه معلولين و اولویت مسجدمحوری با تقویت کارکردهای نو از دیگر مواردی است که باید در حوزه فرهنگی به آن توجه ویژه داشت.

شهرداری شیراز در بخش پایانی سخنان خود این سازمان را یک نهاد درآمد هزینه برشمرد و تصریح کرد: باید هر دو کارکرد با هم پیش روند.

رضا محمدیان، رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه با بیان اینکه بحث فرهنگی زیربنای اقتصاد و سیاست‌گذاری است، گفت: اگر فرهنگ شهروندی را درست حاکم کنیم اقتصاد شهر پویاتر می‌شود و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی حاکمیت به شکل بهتری اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: اگر برای اقداماتی که در راستای فرهنگ‌سازی صورت می‌پذیرد، هزینه‌ای هم انجام می‌شود، سودمند است؛ چرا که در قبال این هزینه انجام شده؛ اخلاق، مرام، معرفت و شعور اجتماعی و شهروندی به‌دست می‌آید و این خود همان درآمدزایی از هزینه‌های صورت گرفته و درواقع یک سرمایه‌گذاری برای آینده است.

مصطفی مشفقیان، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از عملکرد، برنامه‌ها و راهبردهای آتی این سازمان را ارائه داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha