کد خبر: 4103348
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

رقابت قرآنی خانواده‌های طلاب در فارس آغاز می‌شود

مرحله سطح‌سنجی پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در استان فارس از فردا به صورت تلفنی آغاز خواهد شد.

سیدحمید موسوی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارسسیدحمید موسوی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، از مرحله سطح‌سنجی پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در استان خبر داد و گفت: این جشنواره از فردا، 9 آذرماه در شیراز آغاز خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه جشنواره مذکور با همکاری مشترک اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در استان هم در بخش اجرا و هم در بخش اطلاع‌رسانی برگزار خواهد شد، افزود: به طور کلی این جشنواره در رشته‌های متعدد قرآن و عترت برگزار می‌شود که برخی از آن‌ها به صورت کتبی و برخی به صورت شفاهی اجرا می‌شوند.

موسوی یادآور شد: در استان فارس در این مرحله از جشنواره 425 نفر از بانوان طلبه و فرزندان آن‌ها و همچنین همسران آقایان طلبه و فرزندان آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اند که در رشته‌های مختلف به رقابت می‌پردازند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه مسابقات حفظ و قرائت با همکاری این سازمان در استان برگزار خواهد شد، گفت: مسابقات رشته حفظ شامل حفظ کل، 10 جزء پیوسته، 5 جزء پیوسته، حفظ یک جزء، 15 سوره آخر و 10 سوره آخر از فردا به صورت تلفنی در استان فارس آغاز خواهد شد تا روز دوشنبه، 14 آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: مسابقه رشته ترتیل نیز در سه مقطع ترتیل اجزاء 28 و 29، ترتیل جزء 29، ترتیل سوره فجر اجرا خواهد شد که در آن متسابقان کلیپی از تلاوت خود تهیه کرده و به شماره‌هایی که به آنان اعلام شده، ارسال می‌کنند.

موسوی آخرین مهلت ارسال این کلیپ‌ها را جمعه، 11 آذرماه اعلام کرد و گفت: در این مسابقات 7 داور در دو بخش بانوان و آقایان شامل زینب نصیری، زیبا زارع مؤیدی، سکینه علمی منفرد، صدیقه شب‌خیز، ثریا نجفی، امین امیری و سعید عزیزی برای سطح‌سنجی و داوری همکاری دارند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس اظهار کرد: برگزیدگان این مرحله به مرحله استانی که در روز پنج‌شنبه، 24 آذرماه برگزار خواهد شد، راه پیدا می‌کنند و در نهایت برگزیدگان مرحله استانی هم به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha