کد خبر: 4102827
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰

افتتاح نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج در شیراز

مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج در شیراز با محوریت بسیج هنرمندان فارس و با هدف حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی بومی استان فارس برگزار شد.

جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیجبه گزارش ایکنا از فارس، مجید میکائیلی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، امروز، 6 آذر در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج که به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج در حافظیه برگزار شد، گفت: این جشنواره به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی فارس، بسیج هنرمندان فارس و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری شیراز با محوریت بسیج هنرمندان برگزار شده است.

وی در ادامه گفت: نمایشگاه از 5 تا 9 آذر در آرامگاه حافظیه دایر خواهد بود و 20 غرفه آثار صنایع‌دستی بومی فارس را به نمایش می‌گذارند.

میکائیلی با اشاره به برگزاری کلاس‌های تخصصی آموزشی در این نمایشگاه اظهار کرد: کارگاه‌های تخصصی صنایع‌دستی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل زندان‌های فارس در حافظیه برگزار می‌شود.

وی از تجلیل از برگزیدگان شرکت‌کننده در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در 20 غرفه‌ای که در این نمایشگاه دایر است، صنایع‌دستی مختلف بومی فارس به معرض نمایش گذاشته شده است که 9 آذر در روز اختتامیه 3 نفر مورد تجلیل قرار خواهند گرفت و برای شرکت در نمایشگاه صنایع‌دستی بین‌المللی تهران که در اسفندماه برگزار خواهد شد، معرفی می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با اشاره به اهداف نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج هم بیان کرد: نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج با هدف حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی بومی و با رویکرد تعامل بین هنرمندان و مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و حمایت از تولید ملی با نگاه آموزشی و پژوهشی و خدمت هنری به صنعتگران برگزار شده است.

وی افزود: در این جشنواره فرصت معرفی و عرضه محصولات و تقویت همکاری میان فعالان صنایع‌دستی فارس فراهم شده است و با توجه به اینکه شیراز شهر جهانی صنایع‌دستی است فرصت خوبی هم برای توجه به اشتغال با رویکرد اقتصاد هنر فراهم می‌شود.

میکائیلی این جشنواره را همچنین فرصت مناسبی برای بازدید از صنایع‌دستی فارس و ارج نهادن به گروه‌های فعال حوزه صنایع دستی دانست و اظهار کرد: بسترسازی برای ایجاد بازار گسترده موقت و دائمی هم از نتایج مطلوب این جشنواره است.

وی در پایان گفت:‌ سازمان بسیج هنرمندان فارس در راستای حمایت از صنایع‌دستی و تولید بومی اقدام به برپایی این جشنواره در حافظیه کرده است و در روز پنج‌شنبه و اختتامیه این برنامه، 3 هنرمند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha