کد خبر: 4102512
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲

تدارک هنرمندان فارس برای هفته بسیج

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس در تشریح برنامه‌های هفته بسیج این سازمان از اجرای بیش از 100 عنوان برنامه شاخص و عمومی طی این هفته در سطح استان خبر داد.

مجید میکاییلی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، مجید میکاییلی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس ظهر امروز، 5 آذرماه ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تأسیس بسیج گفت: بسیج شجره طیبه‌ای بود که با تدبیر عالمانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای تثبیت و تداوم این انقلاب بنیان نهاده شد.

وی با بیان اینکه بسیج در طی سالیان عمر انقلاب اسلامی همواره در تمام عرصه‌های مورد نیاز پا به کار بوده است، رمز بقای انقلاب اسلامی را داشتن تفکر و روحیه بسیجی در میان نسل جوان عنوان کرد و گفت: قطعاً برای عبور از مشکلات در تمام برهه‌ها نیازمند چنین تفکری هستیم.

میکاییلی در ادامه با تصریح اینکه به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج همانند سایر اقشار بسیج، ویژه‌برنامه‌های متنوعی در قشر بسیج هنرمندان استان تدارک دیده شده است، گفت: بیش از 100 عنوان برنامه شاخص و عمومی به همت سازمان بسیج هنرمندان استان و کانون‌ها و انجمن‌های وابسته به آن طی هفته بسیج در استان فارس برگزار شده و یا خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با یادآوری این برنامه‌ها با توجه به عنصر نوآوری و جذابیت در شکل و محتوا دنبال شده‌اند، نام‌گذاری بلواری در شیراز به نام شهید شاخص هنرمند سال، شهید مهدی اثنی عشری، برپایی اختتامیه جشنواره «سودای عشق» به منظور معرفی برگزیدگان جشنواره تئاتر بسیج به مرحله کشوری، تجلیل از بسیجیان موفق در عرصه فعالیت‌های هنری در شهرستان‌ها، رونمایی از آلبوم عکس مدافعان سلامت، سرکشی از خانواده‌های شهدای هنرمند و عطرافشانی و غبارروبی قبور شهدا را از جمله برنامه‌های شاخص هفته بسیج این سازمان عنوان کرد.

به گفته وی، برپایی بیش از 20 برنامه عصر شب و شب شعر در شهرستان‌های استان، برگزاری اردوی جهادی هنرمندان توسط کانون نواحی و برپایی اختتامیه جشنواره آواها و نواهای برتر بسیج در سال 1401 از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج هنرمندان استان در طول هفته بسیج است.

میکاییلی همچنین از برگزاری نخستین جشنواره استانی صنایع دستی بسیج با هدف تقویت همکاری فعالان حوزه صنایع دستی و هم‌اندیشی و تبادل اطلاعات و آشنایی با تجربیات همدیگر در شیراز خبر داد و گفت: این جشنواره در بازه زمانی 5 تا 9 آذرماه در آرامگاه حافظیه با مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: در این جشنواره مباحث مختلفی نظیر نمایشگاه فروش محصولات صنایع دستی، برپایی کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی هم در حافظیه و هم خانه‌های میراثی اجرا خواهد شد که در مراسم اختتامیه آن برگزیدگان مرحله استانی معرفی و تجلیل خواهند شد.

میکاییلی در پایان اظهار کرد: یکی از نگاه‌های سازمان بسیج هنرمندان ارائه خدمات هنری به هنرمندان در زیست بوم کل استان است که در آن آموزش رایگان هنر را با همکاری اداره ارشاد انجام می‌دهیم و این کار را در انجمن‌های ده‌گانه در شهرستان‌های استان دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha