کد خبر: 4102420
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳

دومین کنگره شهدای فارس برگزار می‌شود

طبق اعلام فرمانده سپاه فجر فارس، دومین کنگره شهدای این استان در سال 1403 برگزار خواهد شد.

نشست شورای سیاست‌گذاری دومین کنگره شهدای استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، اولین نشست شورای سیاست‌گذاری دومین کنگره شهدای استان فارس امروز، 5 آذرماه در دفتر نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز برگزار شد.

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس در این نشست از برگزاری دومین کنگره شهدای استان در سال 1403 خبر داد و افزود: برگزاری این کنگره مربوط به دستگاه خاصی نیست و یک برنامه همگانی است.

وی با بیان اینکه بنای ما استفاده از ظرفیت نهادها، سازمان‌ها، نیروهای نظامی و انتظامی مبتنی بر ظرفیت‌های مردمی است، تصریح کرد: در راستای اجرای این کنگره کارگروه و کمیته‌های مختلفی تعریف می‌شود.

بوعلی با تصریح اینکه با تشکیل جلسه امروز، رسماً کار شورای سیاست‌گذاری کنگره آغاز شد، هدف از برگزاری این کنگره را انتقال پیام شهدا به نسل حاضر و نسل‌های بعد عنوان کرد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس در این نشست کنگره شهدا را فرصتی برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در تمام عرصه‌ها عنوان کرد و گفت: تمام دستگاه‌ها باید به نوعی جهت تحقق اهداف خود در این برنامه مشارکت داشته باشند.

وی تشکیل کمیته فرهنگی، هنری و تربیتی در برگزاری این کنگره را مهم‌تر عنوان کرد و افزود: جلسات شورای سیاست‌گذاری کنگره باید به صورت مستمر برگزار شود.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس هم در این نشست گفت: از همین امروز ستاد برگزاری کنگره شهدا باید راه‌اندازی شود و تا روز برگزاری کنگره در سال ۱۴۰۳ فقط کارشان همین باشد.

وی بر ضرورت برگزاری جلسات شورای مرکزی این کنگره به صورت ماهانه تأکید کرد و افزود: کارهای ماهیانه کمیته‌ها باید به صورت مستمر گزارش، پیشنهاد و مصوب شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha