کد خبر: 4101096
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷

زنگ خطر کاهش ذخایر بانک خون در فارس به صدا درآمد

مدیرکل انتقال خون استان فارس با هشدار نسبت به کاهش ذخایر بانک خون استان فارس، از مردم استان فارس دعوت کرد با مشارکت در رسم نیکوی اهدای خون، حیات‌‍بخش بیماران باشند.

اهدای خونبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مجید اکبرزاده، مدیرکل انتقال خون استان فارس امروز، 29 آبان ضمن هشدار در خصوص وضعیت نامطلوب و کمبود شدید ذخایر بانک خون در استان فارس اظهار کرد: با شروع فصل سرما و شیوع گسترده سرماخوردگی و آنفلوآنزا، با کاهش میزان مراجعه مردمی برای اهدای خون مواجه بوده‌ایم که کاهش ذخایر بانک خون استان را به همراه داشته است.

وی با توجه به نیاز مبرم بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به انواع گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های خونی منفی، از تمامی مردم فارس برای حضور و مشارکت در این اقدام انسان‌ دوستانه دعوت کرد.

اکبرزاده افزود: علاقه‌مندان به اهدای خون در شیراز می‌توانند در روزهای شنبه تا پنجشنبه، از ساعت هشت صبح تا 19:30 به پایگاه انتقال خون واقع در میدان نمازی و پایگاه انتقال خون قوامی واقع در خیابان قصردشت مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه پایگاه انتقال خون قوامی شیراز در روزهای جمعه و ایام تعطیل نیز فعال است، یادآور شد: همکاران این مجموعه در کانکس اهدای خون حضرت سیدالشهدا(ع) واقع در ورودی شهرک استقلال و جنب ایستگاه آتش نشانی نیز در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۹ پذیرای علاقه‌مندان به اهدای خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان فارس همچنین از آمادگی پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌های آباده، جهرم، فسا، لار، لامرد، داراب، کازرون و مرودشت از ساعت هشت تا ۱۳ و در روزهای شنبه تا پنج‌‍شنبه برای پذیرش علاقه‌مندان به اهدای خون در سطح استان خبر داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha