کد خبر: 4094242
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴

بستری 292 بیمار کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بستری ۷۰ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۲۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، دوم آبان ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۵۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۲۴۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۱ هزار و ۲۸۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و ۹۴۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۶ هزار و ۴۶۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۲۹۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۷۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۲۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۳ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۲ هزار و ۶۱۷ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۲ هزار و ۴۷۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۸۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۲۷۳ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۸۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۱ هزار و ۸۳۶ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha