کد خبر: 4089711
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲

اهتزاز پرچم شیراز؛ شهر گردشگری و سومین حرم اهل بیت(ع) در دروازه قرآن

معاون فرهنگی شهرداری شیراز از اهتزاز پرچم شیراز؛ شهر گردشگری و سومین حرم اهل بیت(ع) در ورودی دروازه قرآن همزمان با هفته گردشگری خبر داد.

اهتزاز پرچم شیراز، دروازه قرآنبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، مصطفی مشفقیان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز امروز، 12 مهرماه گفت: در تقارن هفته گردشگری با هفته دفاع مقدس ویژه برنامه‌هایی در سطح شهر شیراز توسط معاونت گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری شیراز انجام شد.

وی، برافراشتن پرچم ایران، شیراز شهر گردشگری و سومین حرم اهل بیت(ع) در ورودی دروازه قرآن را یکی از برنامه‌های اجرا شده توسط این معاونت برشمرد و گفت: این پرچم در ارتفاع 50 متری به اهتزاز درآمد که مورد توجه و استقبال شهروندان واقع شد.

مشفقیان، هدف از این اقدام را یادآوری و همچنین تثبیت جایگاه کلان‌شهر شیراز چه از نظر گردشگری و چه از لحاظ مذهبی خواند و گفت: ضمن تأکید رهبر معظم انقلاب، شیراز بعد از مشهد و قم، سومین حرم اهل‌بیت (ع) است و این برجستگی و محوریت، باید در تبلیغات عمومی و رسانه‌ای و هنگام تخصیص اعتباراتِ گوناگون، مورد توجه قرار گیرد تا دل‌های مشتاقان در داخل و خارج از کشور بیشتر متوجه قداست و اهمیت این بارگاه مهم شود.

معاون شهردار شیراز ویژه برنامه «مردان شهر» را از دیگراقدامات اجرا شده برشمرد و افزود: طی ویژه برنامه‌ای با مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی و همچنین صنوف گردشگری از ایثارگران، جانبازان و خانواده آن‌ها و همچنین خانواده شهدا هشت سال دفاع مقدسی که در حوزه‌های گردشگری، هتل‌داری و صنایع دستی فعالیت داشتند تقدیر به عمل آمد.

مشفقیان، شهدا و یادگاران دفاع مقدس را از برکات ایران اسلامی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ماندگاری و موفقیت‌های خود را مدیون خون پاک شهیدان و خانواده‌های آنان و همچنین از خود گذشتگی ایثارگران و جانبازان بوده که تکریم این بزرگواران در جامعه ضرورت دارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در پایان تبلیغات محیطی به شکل وسیعی در سطح شهر را از دیگر اقدامات صورت پذیرفته در این هفته برشمرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha