کد خبر: 4089702
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

واگذاری رسیدگی به امورات دانشجویان معترض به دانشگاه‌ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به برپایی تجمع‌هایی در برخی دانشگاه‌های شیراز گفت:‌ با تأکید استاندار فارس و تصویب شورای تأمین استان، بررسی وضعیت این دانشجویان از حوزه قضایی خارج و بنا شد که مسائل در حوزه اداری دانشگاه حل و فصل شود.

اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس امروز، 12 مهرماه در نشستی با جمعی از سرپرستان خبرگزاری‌ها و مدیران مسئول مطبوعات شیراز که در استانداری فارس برگزار شد، با اشاره به جلسات جداگانه خود با فعالان گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا در استان گفت: آنچه که در این جلسات محرز بود، همه افراد خواهان آرامش، امنیت و تلاش برای توسعه استان و نیز پیگیری مطالبات در مجرای قانونی بودند.

وی افزود: همه فعالان سیاسی استان فارس اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا، خواهان این موضوع هستند که فارس در قله قرار گیرد و حرکت استان در مسیر توسعه شتاب گیرد.

محبی‌پور اظهار کرد:‌ در مجموعه استانداری فارس نیز نگاه بر این است که رقابت سازنده در جامعه موجب نشاط می‌شود و باید محیط دانشگاه‌ها با نشاط باشد، همچنانکه طی روزهای گذشته کرسی‌ها و جلساتی برای طرح دیدگاه‌های صریح دانشجویان در دانشگاه شیراز برپا شده است و دانشگاهیان از این طریق به طرح دیدگاه‌ها و راه‌حل‌های خود برای مشکلات موجود بپردازند.

نشاط سیاسی لازمه رقابت سیاسی است

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان فارس در ادامه با تأکید بر نقش رسانه‌ها در ایجاد نشاط در جامعه گفت: مگر می‌شود که بدون نشاط سیاسی، شاهد رقابت سیاسی و مشارکت حداکثری در انتخابات باشیم، ما بر این باور هستیم که همه این موضوعات به صورت زنجیروار در ارتباط با یکدیگر هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در بخش دیگری از این نشست با اشاره به وقایع اخیر کشور، تلاش گروه‌های ضد انقلاب، معاند و منافق برای انحراف طرح مطالبات مردم در موضوع درگذشت خانم مهسا امینی را به خشونت، درگیری و سلب آرامش از عموم جامعه یادآور شد و گفت:‌ تنها در یک کانال ضدانقلاب، بیش از یک هزار روش تخریب و اغتشاش به افراد آموزش داده شده است.

وی با بیان اینکه خویشتن‌داری مردم، مسئولان و متولیان تأمین امنیت استان فارس در رخدادهای اخیر را در خور تقدیر خواند و گفت:‌ با وجود آنکه شواهد و قرائن گویای آن است که اصل اغتشاشات، ‌برنامه‌ریزی شده است، در استان فارس با خویشتن‌داری مردم و مسئولان، گام‌های اثرگذاری در تثبیت امنیت و آرامش جامعه برداشته شد.

در بررسی وضعیت دانشجویان حداکثر ارفاق صورت گیرد

محبی‌پور در بخش دیگری از این نشست با مدیران رسانه‌ها در استان فارس با اشاره به برپایی تجمع‌هایی در برخی دانشگاه‌ها در شیراز گفت:‌ رویکرد مدیریت استان در قبال برخی حرکت‌های معدود در این فضا، همراه با سعه صدر و خویشتن‌داری بود و با تأکید استاندار فارس و تصویب شورای تأمین استان، بررسی وضعیت شمار محدود دانشجو که متأثر از فضای روانی، شعارهایی سر داده بودند، از حوزه قضایی خارج شد و بنا شد که مسائل در حوزه اداری دانشگاه حل و فصل شود.

وی بیان کرد: تأکید شده است که در بررسی وضعیت این دانشجویان، حداکثر ارفاق صورت گیرد و دانشجویان بتوانند در کلاس‌های درس حضور یابند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: مطالبه‌گری محیط دانشگاهی را با برخی وقایع در کف خیابان‌ها متفاوت می‌دانیم، همچنان‌که برنامه‌هایی برای طرح صریح مباحث و نظرات در دانشگاه‌ها در حال اجرا است.

محبی‌پور در بخش دیگری از این نشست با فعالان رسانه استان یادآور شد: در شرایط بزرگنمایی اعتراضات و اغتشاشات در کشور، نباید دچار خود کم بینی شد بلکه با رصد دقیق میدان و انعکاس رخدادهای پویای جامعه، نادرست بودن تحلیل‌های ارائه شده آن سوی مرزها در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان مخابره کرد.

وی با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: در جهاد تبیین و مقابله با هجمه رسانه‌ای دشمن، انعکاس صحیح و دقیق رخدادها در قالب خبر نخست، زمینه‌ساز برتری رسانه‌های داخلی است.

محبی‌پور در این زمینه به انعکاس خبر نخست برخی وقایع اخیر در استان در رسانه‌های رسمی داخلی، این موضوع را در خنثی شدن تلاش‌های دشمن و جلوگیری از انحراف افکار عمومی به سمت غیرواقع موثر دانست و از رسانه‌ها خواست این رویه را همواره در دستور کار داشته باشند.

معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن هفته وحدت و سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت:‌ به همین مناسبت، در 120 شهر استان برنامه‌های هفته وحدت برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت:‌ هفته وحدت فرصت مناسبی برای تقویت اشتراکات مذهب اسلامی و ناکام کردن توطئه‌های دشمنان علیه جهان اسلام محسوب می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha