کد خبر: 4089224
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶

جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) شیراز در دنیا نمود داشته باشد

مدیرکل صدا و سیمای فارس با یادآوری ظرفیت‌های فرهنگی و مذهبی این استان گفت: اگر گفته می‌شود که شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) است باید این موضوع در کشور و دنیا نمود داشته باشد اما در حال حاضر آنچنان که باید به این موضوع پرداخته نشده است.

احمد پهلوانیان، مدیرکل صدا و سیمای فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای فارس، احمد پهلوانیان، مدیرکل صدا و سیمای فارس امروز، 10 مهرماه در نشست با دبیران مجمع‌های مختلف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: فارس استانی است با ظرفیت‌های کم نظیر و بعضا بی نظیر تاریخی، هویتی، تمدنی، علمی فرهنگی، هنری، معرفتی و مذهبی که این ظرفیت‌ها را باید برجسته کرد و در کشور و در عرصه بین‌الملل نشان داد.

وی افزود: در عالم اسلام و تشیع، فیلسوف نامدار و متکلم برجسته شیعه از فارس برخاسته است ملاصدرای شیرازی که اندیشه و تفکرش صاحبان فکر در حوزه مباحث معرفتی، حکمی، فلسفی و عرفانی، اهل نظر و اندیشه را تحت تاثیر قرار داده است.

پهلوانیان، یکی از جلوه‌های درخشان استان فارس را  شهدای  بزرگی همچون شهید آیت‌الله دستغیب، سرداران شهید، ۱۵ هزار شهید استان و شهدای مدافع حرم به ویژه سردار اسکندری دانست و گفت: اگر گفته می‌شود که شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) است باید این موضوع در کشور و دنیا نمود داشته باشد اما در حال حاضر آنچنان که باید به این موضوع پرداخته نشده است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس گفت: اگر می‌خواهیم در هر بخشی عملکرد مناسبی داشته باشیم باید به هم‌افزایی و تعامل با یکدیگر برسیم و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی تصریح کرد: ارتباط بین صدا و سیما و حوزه جبهه انقلاب فرهنگی باید به یک ارتباط ارگانیک و نظام‌مند تبدیل شود چرا که صدا و سیما و جبهه فرهنگی در گفتمان یکی هستند اما شاید در برخی روش‌ها و عملکردهای خود با هم یکسان نباشند که می‌توان با هم‌افزایی دیدگاه‌ها را به هم نزدیک کرد.

پهلوانیان ادامه داد: در صدا و سیمای فارس تلاش می‌ کنیم با کمک جبهه فرهنگی و برنامه‌ریزی به یک جلوه رسانه‌ای واحد برسیم که بتوانیم اهداف و تفکرات انقلاب اسلامی را پیش ببریم.

مدیرکل صدا و سیمای فارس از دبیران مجمع‌های مختلف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خواست جوانان نخبه و توانمند در بخش‌های مختلف را برای استفاده در برنامه‌ها صدا و سیما معرفی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha