کد خبر: 4089038
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۹

پیگیری بزرگداشت دهه حافظ در استان‌های مختلف

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌ کل ارشاد فارس یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره‌ را پیگیری بزرگداشت دهه حافظ طی روزهای آتی در نقاط مختلف کشورمان عنوان کرد.

غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی ارشاد فارس، غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس عصر شنبه، 9 مهرماه با اشاره به برگزاری رویدادهای بزرگی همچون هفته بزرگداشت سعدی در اردیبهشت‌ماه و در هفته بزرگداشت حافظ شیرازی در آینده پیش رو، این دو رویداد را مهم‌ترین رویدادهای فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در هر سال دانست.

وی افزود: هر چند دهه بزرگداشت سعدی شیرازی امسال با دهه پایانی ماه مبارک رمضان هم‌بازه بود اما رویدادهای دیگرگونه‌ای را در بزرگداشت این چهره نام‌آشنا و برجسته ایرانی برگزار کردیم. همچنین با هماهنگی‌های انجام شده، توانستیم با سازماندهی یکپارچه کشوری و جهانی از شیراز، در دیگر استان‌ها و برخی از کشورهای نیز این رویداد بزرگ را برگزار کنیم.

خوش‌اقبال ادامه داد: در همین راستا، هماهنگی‌ها برای برگزاری دهه بزرگداشت حافظ شیرازی همچون دهه سعدی انجام شده است؛ از این رو، رویدادهای دهه حافظ شیرازی را با توان و پویایی بیشتری در نقاط مختلف کشور پیگیری و دنبال می‌کنیم.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، شناسایی، ساماندهی و کمک به افزایش توانمندی‌های انجمن‌های ادبی را در 6 ماه گذشته از کارهایی دانست که برای نخستین بار انجام شده است و مهم‌ترین رویداد در این زمینه را جایزه کتاب سال استان فارس خواند که در نیمه دوم سال برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: از 116 انجمن ادبی پویای استان، 19 انجمن در شیراز هستند. این انجمن‌ها از فروردین تا شهریور امسال، بیش از 140 رویداد را در قالب شب شعر، پسین شعر و رونمایی کتاب برگزار کرده‌اند.

خوش‌اقبال از صدور یک مجوز چاپ دیجیتال در شیراز و 5 مجوز دیگر برای شهرستان‌ها خبر داد و ادامه داد: از آغاز سال جاری تاکنون مجوز 731 کتاب از 786 کتاب ثبت شده، صادر شده است.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس  همچنین از صدور مجوز فعالیت برای 8 مؤسسه فرهنگی تک‌منظوره و یک مؤسسه فرهنگی و هنری چندمنظوره در استان فارس خبر داد و گفت: همچنین 4 مجوز کانون‌های آگهی و تبلیغات و 6 چاپخانه در 6 ماه گذشته صادر شده است.

وی یادآور شد: 346 رسانه در استان فارس پویا هستند که از این تعداد، 142 رسانه برخط، 63 رسانه الکترونیک غیربرخط، 12 روزنامه، 25 هفته‌نامه، 26 ماهنامه، 67 فصلنامه، 3 دو هفته‌نامه، 1 دوماهنامه، 7 دو فصلنامه و یک سالنامه هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha